Kilpailu 10.8.2019 E agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Maksi 3] [Pikkumaksi 3] [Medi 3] [Mini 3] [Pikkumini 3]

Maksi 3, kello 10:00, tuomari Laura Mättö, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT 37,63 5,00 -14,37 0 -14,37 SERT-A
2 15 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 38,94 4,83 -13,06 0 -13,06  
3 3 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT 41,13 4,57 -10,87 0 -10,87  
4 12 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 45,73 4,11 -6,27 0 -6,27  
5 16 borcol Geisha SOMETHING LIKE JEWELRY PRINCESS Maarit Merilä RFF 36,30 5,18 -15,70 5 5  
6 8 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 37,07 5,07 -14,93 5 5  
7 7 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 40,97 4,59 -11,03 5 5  
8 19 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Helena Heino BAD 41,20 4,56 -10,80 5 5  
  1 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         HYL  
  2 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  4 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  5 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         HYL  
  6 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD         HYL  
  9 auskel Myytti Ringarooma Mythbuster Tiina Jaakkola SWAT         HYL  
  11 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  13 auskel Teuvo DEVONAIRS DAVY JONES Petra Malin ATT         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 10:00, tuomari Laura Mättö, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF 41,63 4,52 -10,37 0 -10,37 SERT-A
2 22 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 43,41 4,33 -8,59 0 -8,59  
3 25 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 43,56 4,32 -8,44 0 -8,44  
4 32 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 39,23 4,79 -12,77 5 5  
5 27 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 39,84 4,72 -12,16 5 5  
  20 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  28 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  29 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  30 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen SLAGO         HYL  
  31 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen ATT         HYL  

Medi 3, kello 14:55, tuomari Laura Mättö, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 borcol MiG Aisknekht Vanquish Sanna Hovila LAW 36,49 4,80 -12,51 0 -12,51  
2 53 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 41,08 4,26 -7,92 0 -7,92  
3 35 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 42,43 4,12 -6,57 0 -6,57  
4 45 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 48,16 3,63 -0,84 10 10  
  33 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  36 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  37 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  39 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Sami Salminen RAUMA         HYL  
  41 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  43 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  44 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  46 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  47 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander TSAU         HYL  
  48 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  49 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola RFF         HYL  
  50 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  51 shelam Renly Cerebellum's When I Get Famous Riikka Laaksonen ATT         HYL  
  52 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola ATT         HYL  
  42 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         POIS  
  54 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         POIS  

Mini 3, kello 15:35, tuomari Laura Mättö, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU 47,07 3,72 -1,93 0 -1,93  
2 57 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 49,01 3,57 0,01 0 0,01  
3 61 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT 41,22 4,25 -7,78 5 5  
  58 parson Erin Scotstyles Mindy Super Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  59 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  60 kääpin Mini BONZER'S SEX BOMB Kirsi Kiljander TSAU         HYL  
  63 kesvil Febe G-Diggers Ferrari Febe Heta Kylmämaa TAMSK         HYL  
  64 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU         HYL  
  65 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia ÅIVO RFF         HYL  
  66 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  68 gribru Latte LATTE Nina Aalto TSAU         HYL  
  70 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  56 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS         POIS  
  62 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         POIS  
  69 käävil Nacho LOVELY LION TOO FAST TO CATCH Janika Majasaari VAS         POIS  

Pikkumini 3, kello 15:35, tuomari Laura Mättö, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 44,56 3,93 -4,44 0 -4,44 SERT-A
2 71 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS 47,19 3,71 -1,81 0 -1,81  
  72 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         HYL  
  74 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL