Kilpailu 10.9.2019 Syyskuun epikset, startti, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 2,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 1 kääsna Cara Emilia Tiensuu TSAU 29,92 -20,08 0 -20,08  
2 11 jackru Elmo Laura Saukko TSAU 27,33 -22,67 10 10  
3 9 käävil Pirlo Jade Suokas TSAU 42,85 -7,15 10 10 Paras lapsiohjaaja
4 7 kääsna Sisi Emilia Tiensuu TSAU 44,11 -5,89 20 20  
5 4 käävil Napero Anna Tiusanen TSAU 52,11 2,11 20 22,11  
6 2 muurotu Alma Juulia Ilmasti TSAU 40,00 -10,00 25 25  
  6 shelam Malla Hanna Sori TSAU 18,90 -31,10 0 -31,10 ULKOP
  5 jackru Elmo Laura Saukko TSAU 34,44 -15,56 10 10 ULKOP
  10 käävil Napero Anna Tiusanen TSAU 40,93 -9,07 40 40 ULKOP
  3 käävil Pirlo Jade Suokas TSAU 83,33 33,33 35 68,33 ULKOP
  8 muurotu Alma Juulia Ilmasti TSAU 71,71 21,71 50 71,71 ULKOP
  12 kääsna Sisi Emilia Tiensuu TSAU       POIS  

Medi, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 2,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 4 shelam Mårran Katja Hongisto TSAU 20,73 -29,27 0 -29,27  
2 1 espves Piitu Anniina Karpomäki TSAU 22,65 -27,35 0 -27,35  
3 9 shelam Rolle Veera Korvensyrjä ATT 24,24 -25,76 0 -25,76  
4 2 shelam Willa Heini Lehtonen TSAU 25,26 -24,74 0 -24,74  
5 5 shelam Udo Sirpa Arminen HI-HA 19,62 -30,38 10 10  
6 13 kesvil James Kirsi Lindström ÅBSK 28,46 -21,54 10 10  
  12 novnou Vappu Camilla Korte   22,98 -27,02 0 -27,02 ULKOP
  6 novnou Vappu Camilla Korte   23,64 -26,36 0 -26,36 ULKOP
  3 shelam Rolle Veera Korvensyrjä ATT 25,99 -24,01 0 -24,01 ULKOP
  10 shelam Mårran Katja Hongisto TSAU 26,02 -23,98 5 5 ULKOP
  8 shelam Willa Heini Lehtonen TSAU 27,03 -22,97 5 5 ULKOP
  11 shelam Udo Sirpa Arminen HI-HA 25,00 -25,00 30 30 ULKOP
  7 espves Piitu Anniina Karpomäki TSAU 34,71 -15,29 35 35 ULKOP

Maksi, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 2,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 14 lappor Pedro Ella Paez muuSeura 21,36 -28,64 0 -28,64  
2 10 kulnou Lulu Jenna Salmi ATT 22,44 -27,56 0 -27,56  
3 8 x-rotu Tirso Ella Paez muuSeura 23,40 -26,60 0 -26,60  
4 6 borcol Piina Nina Saarentaa TSAU 25,04 -24,96 5 5  
5 7 labnou Valo Moa Siitari TSAU 52,57 2,57 10 12,57  
6 13 borcol Ninja Emma Beckingham RAUMA 22,88 -27,12 15 15  
7 4 labnou Nuka Anette Lindell TSAU 23,42 -26,58 20 20  
8 11 isovil Sissi Linnea Parkatti TSAU 72,24 22,24 20 42,24  
9 3 isovil Sissi Anna Parkatti TSAU 104,92 54,92 15 69,92  
  2 kulnou Lulu Jenna Salmi ATT 23,29 -26,71 0 -26,71 ULKOP
  1 lappor Pedro Ella Paez muuSeura 21,78 -28,22 10 10 ULKOP
  9 porves Tiuhti Petra Pippingsköld ATT 27,00 -23,00 30 30 ULKOP
  12 labnou Nuka Anette Lindell TSAU 46,65 -3,35 30 30 ULKOP
  5 borcol Ninja Emma Beckingham RAUMA 37,00 -13,00 35 35 ULKOP
  15 dalmat Pörri Tarja Helsi ATT       POIS