Kilpailu 19.10.2019 A agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1] [Pikkumini 2] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3]

Pikkumini 1, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Rautakallio LÄGI 49,02 3,55 -4,98 0 -4,98 LUVA

Mini 1, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU 59,01 2,95 5,01 10 15,01  
  2 bicfri Topi LEEWARD'S EVEN WHEN I LOSE I'M WINNING Timo Mäenpää ATT         HYL  
  3 schipp Juju WILLOW CREEK ZIDANE Maija Ojala ATT         HYL  
  4 shelam Rozzie HIGHTIME MIDNIGHT WINTER ROSE Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  5 jackru Lily WAAHTERAPEPUN ROSMARIINI Emma Rautakallio LÄGI         HYL juoksu

Medi 1, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 shelam Raichu Taikapennin Mojito Sonia Delatte ATT 32,51 5,35 -21,49 0 -21,49 LUVA
  9 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH         HYL  
  11 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 koohon Winston MARICOSAN'S THIUS SILVA Erica Nykvist TSAU 48,01 3,62 -5,99 5 5  
  15 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  13 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH         HYL  
  17 pyrpap Maxi DROLE D'OISEAU SCEAU A MON COEUR Tiina Mäkinen RimA         POIS  

Maksi 1, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 borcol Elton TRONIC HE-MAN Heidi Mäki-Tulokas TASSU 42,12 4,13 -11,88 5 5  
  20 borcol Luke PROMILLEN GUINNESS Paula Leino LAW         HYL  
  21 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Blomgren I-HAH         HYL  
  22 labnou Myy JUMMI-JAMMIN LAGERTHA Katja Taskinen TSAU         HYL  
  23 borcol Ashli Ashling Petri Mannonen TSAU         HYL  
  24 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  25 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT         HYL  
  27 pitcol Fanni ROXIER'S LAST HOPE Jenni Seppälä ATD         HYL  
  28 pitcol Bran ZANNARA GODFATHER GIN Salla-Sofia Santamäki PAHA         HYL  
  18 borcol Lepi STRONG SOUND FAIR PLAY Jaakko Vesala SBCAK         POIS  

Pikkumini 2, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 kkkämä Simo PILLIPIIPARIN WELI KONSTA Eeva Savola TSAU 44,58 3,66 -3,42 5 5  
  29 jackru Vesta MAIARAN JUST GOT THE LOOK Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  31 phalen Naela DREAMING WAY'S SUCH A ROCKET Maiju Valtonen BAD         HYL  

Mini 2, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 mittel Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi ATD 41,75 3,90 -6,25 10 10  
2 33 petbra Hector HERTTAINEN HELIOS Merja Tapola ForPK 55,37 2,94 7,37 5 12,37  
  35 shelam Tirak KRÅKESLOTTETS AURA Maria Pellas ÅBSK         HYL  

Medi 2, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK 36,21 4,50 -11,79 0 -11,79 LUVA
2 43 koohon Sisu OORBELLEN OWEN Sini-Tuulia Laaksonen ATT 40,55 4,02 -7,45 0 -7,45 LUVA
3 47 kesvil Ebbe Esswalds black piri piri Jessica Jansson ÅBSK 48,00 3,40 0,00 0 0 LUVA
4 39 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT 46,93 3,47 -1,07 5 5  
5 48 schape Risu HIGH VOLTS MISS MESSY Susann Laaksonen HARJA 52,67 3,09 4,67 5 9,67  
6 42 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 39,84 4,09 -8,16 10 10  
7 45 kromfo Hillevi ALOBELIN HEPSANKEIKKA Anne Vaskunlahti TUUKK 46,26 3,52 -1,74 10 10  
8 38 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT 47,17 3,46 -0,83 10 10  
9 41 koohon Lucky OORBELLEN ORLANDO Mari Parsama ATT 50,28 3,24 2,28 10 12,28  
10 37 espves ALI BONACHÓN MOROUGA anja alanen RAUMA 40,12 4,06 -7,88 15 15  
  46 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  40 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS         POIS  

Pikkumaksi 2, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Indi PROMILLEN INDIGO-GO MARTINI Taina Westerholm LAW 35,01 4,66 -12,99 5 5  
2 14 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU 42,56 3,83 -5,44 5 5  
3 51 snauts Osku MERDICO DORIAN Teija Virtaranta ATT 43,58 3,74 -4,42 10 10  
  49 borcol Kata ARWEN Hilkka Kallinen LÄGI         HYL  
  52 espves Bono NADADOR HERMANO BIEN HECHO Eva Kajander TSAU         HYL  
  50 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         POIS  

Maksi 2, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 borcol Savu SAUNAJAAKON TRICK Anna-Maija Sundman LAW 36,85 4,42 -11,15 0 -11,15 LUVA
2 59 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 43,03 3,79 -4,97 5 5  
3 61 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW 43,39 3,76 -4,61 10 10  
4 62 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT 53,65 3,04 5,65 30 35,65  
  54 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  55 dalmat Pörri DALAMIGOS I'M SO EXCITED Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  56 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  57 borcol Maire OVERDO TRUST Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  58 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  60 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  63 belpat Kaiku MACNILLIAN YOUR WILDEST DREAMS Johanna Pihala SBPKY         HYL  
  64 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Janita Leinonen LAW         HYL  
  66 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 56,66 3,60 2,66 10 12,66  
  68 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  69 auspai Melu OUNOU OPTIMAALINEN OHRAPIRTELÖ Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  70 borcol Prix Johan On Gp Nelli Mäkelä ATT         HYL  
  71 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  72 borcol Ceri Something Like Girl Gone Wild Maiju Valtonen BAD         HYL  
  73 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  74 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  75 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Helena Heino BAD         HYL  

Maksi 3, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 borcol Molly Gwynion Rubel Petri Mannonen TSAU 43,22 4,72 -10,78 5 5  
  77 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT         HYL  
  78 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW         HYL  
  79 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD         HYL  
  82 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  84 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  85 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  86 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  87 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  88 auskel Myytti Ringarooma Mythbuster Tiina Jaakkola SWAT         HYL  
  89 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  90 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  91 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  92 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen TSAU         HYL  
  80 borcol Kiksi PROMILLEN HENNESSY Riina Koskelma RFF         POIS  
  81 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         POIS  

Pikkumini 3, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  93 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK         HYL  
  94 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi VEIKK         HYL  
  95 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  96 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  97 popopl Roca Eximus Vis Insomnia Maiju Valtonen BAD         HYL  

Mini 3, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 18, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 41,50 4,92 -12,50 0 -12,50  
2 116 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 42,67 4,78 -11,33 0 -11,33  
3 113 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 47,53 4,29 -6,47 0 -6,47  
4 99 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 55,36 3,68 1,36 0 1,36  
5 115 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 43,01 4,74 -10,99 5 5  
  98 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  100 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  101 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  102 käävil Nacho LOVELY LION TOO FAST TO CATCH Janika Majasaari VAS         HYL  
  103 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         HYL  
  105 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  106 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  107 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU         HYL  
  108 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  109 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  111 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  112 parson Erin Scotstyles Mindy Super Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  114 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  110 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         POIS  

Medi 3, kello 14:55, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 57,39 3,55 3,39 5 8,39  
  117 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  118 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  119 borcol MiG Aisknekht Vanquish Sanna Hovila LAW         HYL  
  122 shelam Renly Cerebellum's When I Get Famous Riikka Laaksonen ATT         HYL  
  123 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  124 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL  
  126 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  127 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL