Kilpailu 19.10.2019 B agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1] [Pikkumini 2] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3]

Mini 1, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 schipp Juju WILLOW CREEK ZIDANE Maija Ojala ATT 54,05 3,07 2,05 0 2,05  
  4 shelam Rozzie HIGHTIME MIDNIGHT WINTER ROSE Dan Lindholm ÅBSK         HYL  

Medi 1, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH 38,58 4,30 -13,42 5 5  
2 11 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI 48,08 3,45 -3,92 5 5  
  8 shelam Raichu Taikapennin Mojito Sonia Delatte ATT         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  13 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH         HYL  
  15 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  

Maksi 1, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU 33,17 5,00 -18,83 0 -18,83 LUVA
2 27 pitcol Fanni ROXIER'S LAST HOPE Jenni Seppälä ATD 38,15 4,35 -13,85 0 -13,85 LUVA
3 19 borcol Elton TRONIC HE-MAN Heidi Mäki-Tulokas TASSU 33,59 4,94 -18,41 5 5  
4 20 borcol Luke PROMILLEN GUINNESS Paula Leino LAW 36,11 4,60 -15,89 10 10  
  21 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Blomgren I-HAH         HYL  
  22 labnou Myy JUMMI-JAMMIN LAGERTHA Katja Taskinen TSAU         HYL  
  23 borcol Ashli Ashling Petri Mannonen TSAU         HYL  
  25 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT         HYL  
  28 pitcol Bran ZANNARA GODFATHER GIN Salla-Sofia Santamäki PAHA         HYL  

Pikkumini 2, kello 11:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 kkkämä Simo PILLIPIIPARIN WELI KONSTA Eeva Savola TSAU 41,94 3,81 -5,06 0 -5,06 OIVA
2 29 jackru Vesta MAIARAN JUST GOT THE LOOK Vilja Kämppi I-HAH 53,14 3,01 6,14 10 16,14  
  30 auster Muru LASMIRKATIN GIVE IT TO ME Nora Lindroos TSAU         HYL  
  31 phalen Naela DREAMING WAY'S SUCH A ROCKET Maiju Valtonen BAD         HYL  

Mini 2, kello 11:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 petbra Hector HERTTAINEN HELIOS Merja Tapola ForPK 52,97 3,02 5,97 5 10,97  
  35 shelam Tirak KRÅKESLOTTETS AURA Maria Pellas ÅBSK         HYL  
  36 mittel Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi ATD         HYL  
  34 kääpin Jäck AURRA SING VERSUS Katja Nieminen ATT         POIS  

Medi 2, kello 11:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT 44,04 3,63 -2,96 0 -2,96 LUVA
2 38 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT 40,15 3,99 -6,85 5 5  
3 44 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK 48,34 3,31 1,34 15 16,34  
  37 espves ALI BONACHÓN MOROUGA anja alanen RAUMA         HYL  
  41 koohon Lucky OORBELLEN ORLANDO Mari Parsama ATT         HYL  
  42 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL  
  43 koohon Sisu OORBELLEN OWEN Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  45 kromfo Hillevi ALOBELIN HEPSANKEIKKA Anne Vaskunlahti TUUKK         HYL  
  46 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  47 kesvil Ebbe Esswalds black piri piri Jessica Jansson ÅBSK         HYL  
  48 schape Risu HIGH VOLTS MISS MESSY Susann Laaksonen HARJA         HYL  
  40 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS         POIS  

Pikkumaksi 2, kello 12:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 borcol Kata ARWEN Hilkka Kallinen LÄGI 38,10 4,20 -8,90 10 10  
2 51 snauts Osku MERDICO DORIAN Teija Virtaranta ATT 60,36 2,65 13,36 15 28,36  
  14 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU         HYL  
  52 espves Bono NADADOR HERMANO BIEN HECHO Eva Kajander TSAU         HYL  
  53 borcol Indi PROMILLEN INDIGO-GO MARTINI Taina Westerholm LAW         HYL  
  50 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         POIS  

Maksi 2, kello 12:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 belpat Kaiku MACNILLIAN YOUR WILDEST DREAMS Johanna Pihala SBPKY 41,78 3,83 -5,22 0 -5,22 LUVA
2 55 dalmat Pörri DALAMIGOS I'M SO EXCITED Tarja Helsi-Ojaranta ATT 43,81 3,65 -3,19 5 5  
3 65 borcol Savu SAUNAJAAKON TRICK Anna-Maija Sundman LAW 38,67 4,14 -8,33 15 15  
  54 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  56 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  57 borcol Maire OVERDO TRUST Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  58 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  59 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  60 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  61 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  62 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  64 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Janita Leinonen LAW         HYL  
  66 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Helena Heino BAD 37,32 5,33 -14,68 0 -14,68  
2 74 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 40,43 4,92 -11,57 5 5  
  67 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  68 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  69 auspai Melu OUNOU OPTIMAALINEN OHRAPIRTELÖ Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  70 borcol Prix Johan On Gp Nelli Mäkelä ATT         HYL  
  71 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  72 borcol Ceri Something Like Girl Gone Wild Maiju Valtonen BAD         HYL  

Maksi 3, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF 33,68 5,91 -18,32 0 -18,32  
2 82 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 38,93 5,11 -13,07 5 5  
  78 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW         HYL  
  79 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD         HYL  
  84 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  85 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  87 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  88 auskel Myytti Ringarooma Mythbuster Tiina Jaakkola SWAT         HYL  
  89 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  90 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  91 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  77 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT         POIS  
  80 borcol Kiksi PROMILLEN HENNESSY Riina Koskelma RFF         POIS  
  81 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         POIS  

Pikkumini 3, kello 16:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi VEIKK 44,26 4,50 -7,74 0 -7,74  
2 95 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 49,68 4,01 -2,32 5 5  
3 93 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 58,48 3,40 6,48 10 16,48  
  96 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  97 popopl Roca Eximus Vis Insomnia Maiju Valtonen BAD         HYL  

Mini 3, kello 16:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 käävil Nacho LOVELY LION TOO FAST TO CATCH Janika Majasaari VAS 36,51 5,45 -15,49 0 -15,49  
2 109 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK 65,70 3,03 13,70 15 28,70  
  98 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  100 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  101 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  103 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         HYL  
  104 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  105 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  106 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  108 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  111 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  112 parson Erin Scotstyles Mindy Super Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  114 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  116 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW         HYL  
  110 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         POIS  
  115 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS         POIS  

Medi 3, kello 16:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 51,85 3,84 -0,15 0 -0,15  
2 121 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT 52,88 3,76 0,88 0 0,88  
3 125 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 55,42 3,59 3,42 0 3,42  
4 122 shelam Renly Cerebellum's When I Get Famous Riikka Laaksonen ATT 43,40 4,59 -8,60 5 5  
5 127 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 50,07 3,97 -1,93 10 10  
  117 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  118 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  119 borcol MiG Aisknekht Vanquish Sanna Hovila LAW         HYL  
  123 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  124 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL