Kilpailu 19.10.2019 C hyppyrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1] [Pikkumini 2] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3]

Pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 jackru Elvis WAAHTERAPEPUN TAIGANUIJAKAS Emma Rautakallio LÄGI 32,46 4,13 -7,54 0 -7,54 LUVA

Mini 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 shelam Rozzie HIGHTIME MIDNIGHT WINTER ROSE Dan Lindholm ÅBSK 30,17 4,44 -9,83 0 -9,83 LUVA
2 5 jackru Lily WAAHTERAPEPUN ROSMARIINI Emma Rautakallio LÄGI 36,55 3,67 -3,45 10 10  
3 7 shelam Malla NAPPULAVAARAN BETULA NANA Maria Sori TSAU 38,29 3,50 -1,71 10 10  
  2 bicfri Topi LEEWARD'S EVEN WHEN I LOSE I'M WINNING Timo Mäenpää ATT         HYL  
  3 schipp Juju WILLOW CREEK ZIDANE Maija Ojala ATT         HYL  
  6 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 cocspa Daim RUNRUNRUN DOUBLE DOWN Maria Sori TSAU 23,50 5,70 -16,50 0 -16,50 LUVA
2 11 mudi Mimmi KUNOK KINCSE SÓHAJ Ritva Mikkonen LÄGI 29,85 4,49 -10,15 0 -10,15 LUVA
3 8 shelam Raichu Taikapennin Mojito Sonia Delatte ATT 24,31 5,51 -15,69 5 5  
  9 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH         HYL  
  12 espves Pulmu PERRO RIZADOS ILUMINADA Eeva Välilä ATT         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 borcol Pihka Mcsanikan Gucci Oona Paltola I-HAH 23,88 5,61 -16,12 0 -16,12 LUVA
  15 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  16 koohon Winston MARICOSAN'S THIUS SILVA Erica Nykvist TSAU         HYL  
  17 pyrpap Maxi DROLE D'OISEAU SCEAU A MON COEUR Tiina Mäkinen RimA         POIS  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 pitcol Fanni ROXIER'S LAST HOPE Jenni Seppälä ATD 28,51 4,70 -11,49 0 -11,49 LUVA
2 25 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT 32,56 4,12 -7,44 0 -7,44 LUVA
3 28 pitcol Bran ZANNARA GODFATHER GIN Salla-Sofia Santamäki PAHA 38,75 3,46 -1,25 0 -1,25 LUVA
4 24 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU 26,90 4,98 -13,10 5 5  
5 21 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Blomgren I-HAH 25,97 5,16 -14,03 15 15  
  18 borcol Lepi STRONG SOUND FAIR PLAY Jaakko Vesala SBCAK         HYL  
  20 borcol Luke PROMILLEN GUINNESS Paula Leino LAW         HYL  
  22 labnou Myy JUMMI-JAMMIN LAGERTHA Katja Taskinen TSAU         HYL  
  26 sakpai Juni NEXOCAN JUHANNUSTAIKA Helena Heino BAD         HYL  

Pikkumini 2, kello 13:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 auster Muru LASMIRKATIN GIVE IT TO ME Nora Lindroos TSAU 41,28 3,32 3,28 0 3,28  
  29 jackru Vesta MAIARAN JUST GOT THE LOOK Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  32 kkkämä Simo PILLIPIIPARIN WELI KONSTA Eeva Savola TSAU         HYL  

Mini 2, kello 13:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 shelam Tirak KRÅKESLOTTETS AURA Maria Pellas ÅBSK 36,15 3,79 -1,85 10 10  
2 36 mittel Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi ATD 37,32 3,67 -0,68 10 10  
3 33 petbra Hector HERTTAINEN HELIOS Merja Tapola ForPK 53,17 2,58 15,17 5 20,17  
  34 kääpin Jäck AURRA SING VERSUS Katja Nieminen ATT         POIS  

Medi 2, kello 13:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER 33,87 4,04 -4,13 0 -4,13 LUVA
2 48 schape Risu HIGH VOLTS MISS MESSY Susann Laaksonen HARJA 39,86 3,44 1,86 0 1,86  
3 47 kesvil Ebbe Esswalds black piri piri Jessica Jansson ÅBSK 42,30 3,24 4,30 0 4,30  
4 38 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT 39,64 3,46 1,64 10 11,64  
  39 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  45 kromfo Hillevi ALOBELIN HEPSANKEIKKA Anne Vaskunlahti TUUKK         HYL  
  40 espves Pippuri SYMBOLIC ESPERANZA Elina Raininko NAS         POIS  

Pikkumaksi 2, kello 13:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Indi PROMILLEN INDIGO-GO MARTINI Taina Westerholm LAW 30,84 4,44 -7,16 5 5  
2 14 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU 34,51 3,97 -3,49 5 5  
  49 borcol Kata ARWEN Hilkka Kallinen LÄGI         HYL  
  51 snauts Osku MERDICO DORIAN Teija Virtaranta ATT         HYL  
  52 espves Bono NADADOR HERMANO BIEN HECHO Eva Kajander TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 13:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF 27,35 5,01 -10,65 0 -10,65 LUVA
2 66 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH 35,97 3,81 -2,03 0 -2,03 LUVA
3 54 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH 33,71 4,06 -4,29 10 10  
4 56 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT 30,56 4,48 -7,44 15 15  
  55 dalmat Pörri DALAMIGOS I'M SO EXCITED Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  57 borcol Maire OVERDO TRUST Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  59 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  60 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  61 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  63 belpat Kaiku MACNILLIAN YOUR WILDEST DREAMS Johanna Pihala SBPKY         HYL  
  64 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Janita Leinonen LAW         HYL  
  65 borcol Savu SAUNAJAAKON TRICK Anna-Maija Sundman LAW         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 14:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Helena Heino BAD 31,58 5,38 -10,42 0 -10,42  
2 74 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 31,62 5,38 -10,38 0 -10,38  
3 72 borcol Ceri Something Like Girl Gone Wild Maiju Valtonen BAD 33,79 5,03 -8,21 0 -8,21  
4 70 borcol Prix Johan On Gp Nelli Mäkelä ATT 33,52 5,07 -8,48 5 5  
5 68 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF 43,46 3,91 1,46 5 6,46  
  67 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  69 auspai Melu OUNOU OPTIMAALINEN OHRAPIRTELÖ Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  71 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  73 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  

Maksi 3, kello 14:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 31,48 5,40 -10,52 0 -10,52  
2 78 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW 31,90 5,33 -10,10 0 -10,10  
3 85 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 32,00 5,31 -10,00 0 -10,00  
4 90 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 33,88 5,02 -8,12 0 -8,12  
5 77 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT 37,99 4,47 -4,01 0 -4,01  
6 79 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD 32,53 5,23 -9,47 10 10  
7 82 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 37,23 4,57 -4,77 20 20  
  76 borcol Molly Gwynion Rubel Petri Mannonen TSAU         HYL  
  83 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  87 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  88 auskel Myytti Ringarooma Mythbuster Tiina Jaakkola SWAT         HYL  
  89 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  92 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen TSAU         HYL  
  80 borcol Kiksi PROMILLEN HENNESSY Riina Koskelma RFF         POIS  
  81 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         POIS  

Pikkumini 3, kello 15:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi VEIKK 37,60 4,52 -4,40 0 -4,40  
2 95 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 41,86 4,06 -0,14 0 -0,14  
3 96 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 39,63 4,29 -2,37 10 10  
4 93 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 49,44 3,44 7,44 5 12,44  

Mini 3, kello 15:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 käävil Nacho LOVELY LION TOO FAST TO CATCH Janika Majasaari VAS 31,22 5,45 -10,78 0 -10,78  
2 106 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 33,64 5,05 -8,36 0 -8,36  
3 115 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 34,43 4,94 -7,57 0 -7,57  
4 103 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 34,85 4,88 -7,15 0 -7,15  
5 113 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 37,49 4,53 -4,51 0 -4,51  
6 98 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 38,74 4,39 -3,26 0 -3,26  
7 109 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK 43,01 3,95 1,01 0 1,01  
8 116 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 40,97 4,15 -1,03 5 5  
9 105 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT 40,07 4,24 -1,93 10 10  
10 107 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU 44,00 3,86 2,00 10 12,00  
11 99 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 51,88 3,28 9,88 5 14,88  
  100 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  101 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  104 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  108 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  111 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  112 parson Erin Scotstyles Mindy Super Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  114 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  110 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         POIS  

Medi 3, kello 15:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 31,91 5,33 -10,09 0 -10,09  
2 124 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK 34,81 4,88 -7,19 0 -7,19  
3 120 shelam Noona AGARWAEN ANYER Fanny Lindfors LAW 35,15 4,84 -6,85 0 -6,85  
4 125 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 36,15 4,70 -5,85 0 -5,85  
5 127 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 40,32 4,22 -1,68 0 -1,68  
6 126 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 43,96 3,87 1,96 0 1,96  
  118 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  119 borcol MiG Aisknekht Vanquish Sanna Hovila LAW         HYL  
  121 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT         HYL  
  123 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL