Kilpailu 20.10.2019 D hyppyrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumaksi 3] [Maksi 3] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3]

Pikkumaksi 3, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Helena Heino BAD 36,25 5,43 -10,75 0 -10,75  
1 7 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT 36,25 5,43 -10,75 0 -10,75  
3 11 borcol Prix Johan On Gp Nelli Mäkelä ATT 40,57 4,86 -6,43 10 10  
4 9 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm LAW 42,55 4,63 -4,45 10 10  
5 8 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT 44,09 4,47 -2,91 10 10  
  1 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO         HYL  
  2 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  3 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  5 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  10 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  13 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO         HYL  

Maksi 3, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 25, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF 32,77 6,01 -14,23 0 -14,23  
2 27 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW 35,81 5,50 -11,19 0 -11,19  
3 37 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 34,67 5,68 -12,33 5 5  
4 15 borcol Räppi SOMETHING LIKE HOCKEYWIFE Mia Koivisto BAD 36,76 5,36 -10,24 5 5  
5 38 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 38,64 5,10 -8,36 5 5  
6 33 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF 37,85 5,20 -9,15 10 10  
7 40 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 41,83 4,71 -5,17 10 10  
8 31 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 43,12 4,57 -3,88 10 10  
9 24 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 42,23 4,66 -4,77 15 15  
10 29 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD 35,67 5,52 -11,33 20 20  
  14 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  16 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  17 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  18 borcol Kiksi PROMILLEN HENNESSY Riina Koskelma RFF         HYL  
  19 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Sundman LAW         HYL  
  21 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  23 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  25 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko RAUMA         HYL  
  26 borcol Reizel SOMETHING LIKE I LOVE YOU Janika Karenmaa BAD         HYL  
  28 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  30 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  34 borcol Palo Vindicate's Firestreak Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL  
  35 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa RFF         HYL  
  36 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  39 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  

Pikkumini 3, kello 11:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen VEIKK 42,38 4,65 -4,62 0 -4,62 SERT-H
2 44 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 56,16 3,51 9,16 0 9,16  
  41 lanhee Poca COPPERCOAT'S POCAHONTAS HEEL Rita Larjava ATT         HYL  
  43 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  45 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU         HYL  

Mini 3, kello 11:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 19, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 35,60 5,53 -11,40 0 -11,40  
2 52 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 36,49 5,40 -10,51 0 -10,51  
3 58 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Hanna Sori TSAU 40,67 4,84 -6,33 0 -6,33  
4 49 tarupi Mickan HEPULIN HELUNA Pilvi Ekman ATT 43,59 4,52 -3,41 0 -3,41  
5 66 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 49,27 4,00 2,27 0 2,27  
6 57 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 43,88 4,49 -3,12 5 5  
  51 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  53 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Nikolai Niemi VEIKK         HYL  
  54 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  55 gribru Tofu TOFU Nina Aalto TSAU         HYL  
  56 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  59 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia ÅIVO RFF         HYL  
  60 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU         HYL  
  61 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  62 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT         HYL  
  64 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  65 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  67 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  68 gribru Latte LATTE Nina Aalto TSAU         HYL  
  63 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         POIS  

Medi 3, kello 11:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 19, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 35,56 5,54 -11,44 0 -11,44  
2 83 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 37,93 5,19 -9,07 0 -9,07  
3 74 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH 38,47 5,12 -8,53 0 -8,53  
4 77 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 39,60 4,97 -7,40 0 -7,40  
5 82 kesvil Lenni Bluebells Family Anemone Emmi Lyyra WECA 41,77 4,72 -5,23 0 -5,23  
6 76 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 42,98 4,58 -4,02 0 -4,02  
7 87 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 49,36 3,99 2,36 0 2,36  
8 86 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 36,69 5,37 -10,31 15 15  
  69 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  70 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  71 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  73 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander TSAU         HYL  
  75 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  79 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  80 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  81 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  85 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  88 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  89 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL