Kilpailu 20.10.2019 E agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 65,67 2,89 13,67 10 23,67  
  42 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi VEIKK         HYL  
  43 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

Mini 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 40,84 4,65 -11,16 0 -11,16  
2 66 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 43,55 4,36 -8,45 0 -8,45  
3 68 gribru Latte LATTE Nina Aalto TSAU 49,78 3,82 -2,22 5 5  
4 51 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI 41,80 4,55 -10,20 10 10  
5 55 gribru Tofu TOFU Nina Aalto TSAU 62,03 3,06 10,03 5 15,03  
  48 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  50 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         HYL  
  52 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  54 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  56 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  58 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Hanna Sori TSAU         HYL  
  59 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia ÅIVO RFF         HYL  
  65 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  67 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  63 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         POIS  

Medi 3, kello 10:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 36,73 5,17 -13,27 0 -13,27  
2 89 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 36,76 5,17 -13,24 0 -13,24  
3 85 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 40,00 4,75 -10,00 0 -10,00  
4 86 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 40,87 4,65 -9,13 0 -9,13  
5 76 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 41,61 4,57 -8,39 0 -8,39  
6 71 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 44,57 4,26 -5,43 5 5  
7 78 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT 53,03 3,58 3,03 5 8,03  
8 72 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU 42,54 4,47 -7,46 15 15  
9 69 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 43,00 4,42 -7,00 15 15  
10 75 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS 43,63 4,35 -6,37 15 15  
11 70 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 45,44 4,18 -4,56 15 15  
  74 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  80 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  81 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  82 kesvil Lenni Bluebells Family Anemone Emmi Lyyra WECA         HYL  
  83 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  84 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  87 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 10:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 borcol Prix Johan On Gp Nelli Mäkelä ATT 36,57 5,20 -13,43 0 -13,43  
2 10 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 38,51 4,93 -11,49 0 -11,49  
3 4 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Helena Heino BAD 42,30 4,49 -7,70 5 5  
4 6 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 45,89 4,14 -4,11 10 10  
5 8 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT 40,28 4,72 -9,72 15 15  
  1 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO         HYL  
  2 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  3 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  5 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  7 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  9 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm LAW         HYL  
  12 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  13 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO         HYL  

Maksi 3, kello 11:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 25, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 35,62 5,33 -14,38 0 -14,38  
2 27 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW 36,76 5,17 -13,24 0 -13,24  
3 38 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 37,07 5,13 -12,93 0 -12,93  
4 24 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 38,39 4,95 -11,61 0 -11,61  
5 32 auskel Teuvo DEVONAIRS DAVY JONES Petra Malin ATT 39,93 4,76 -10,07 0 -10,07  
6 16 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 44,34 4,29 -5,66 0 -5,66  
7 39 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 34,26 5,55 -15,74 5 5  
8 36 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE 36,71 5,18 -13,29 5 5  
9 35 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa RFF 37,05 5,13 -12,95 5 5  
10 29 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD 37,75 5,03 -12,25 5 5  
11 37 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 37,12 5,12 -12,88 10 10  
12 31 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 44,92 4,23 -5,08 10 10  
  14 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  15 borcol Räppi SOMETHING LIKE HOCKEYWIFE Mia Koivisto BAD         HYL  
  17 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  18 borcol Kiksi PROMILLEN HENNESSY Riina Koskelma RFF         HYL  
  19 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Sundman LAW         HYL  
  21 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  22 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  25 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko RAUMA         HYL  
  26 borcol Reizel SOMETHING LIKE I LOVE YOU Janika Karenmaa BAD         HYL  
  28 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  30 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  33 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF         HYL  
  34 borcol Palo Vindicate's Firestreak Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL