Kilpailu 20.10.2019 F hyppyrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumaksi 3] [Maksi 3] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3]

Pikkumaksi 3, kello 12:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Helena Heino BAD 33,28 5,92 -13,72 0 -13,72  
2 3 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 43,16 4,56 -3,84 0 -3,84  
3 11 borcol Prix Johan On Gp Nelli Mäkelä ATT 35,47 5,55 -11,53 5 5  
4 9 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm LAW 43,03 4,58 -3,97 20 20  
  1 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO         HYL  
  2 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  5 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  6 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  7 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  8 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL  
  10 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  12 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  13 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO         HYL  

Maksi 3, kello 12:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 27, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko RAUMA 32,10 6,14 -14,90 0 -14,90  
2 40 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 33,19 5,94 -13,81 0 -13,81  
3 17 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 34,67 5,68 -12,33 5 5  
4 34 borcol Palo Vindicate's Firestreak Reetta Pirttikoski RAUMA 37,72 5,22 -9,28 10 10  
5 14 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 37,98 5,19 -9,02 10 10  
6 39 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 40,56 4,86 -6,44 25 25  
  15 borcol Räppi SOMETHING LIKE HOCKEYWIFE Mia Koivisto BAD         HYL  
  16 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  18 borcol Kiksi PROMILLEN HENNESSY Riina Koskelma RFF         HYL  
  19 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Sundman LAW         HYL  
  20 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  21 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  22 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  23 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  24 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  26 borcol Reizel SOMETHING LIKE I LOVE YOU Janika Karenmaa BAD         HYL  
  27 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW         HYL  
  28 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  29 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD         HYL  
  30 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  31 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  32 auskel Teuvo DEVONAIRS DAVY JONES Petra Malin ATT         HYL  
  33 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF         HYL  
  35 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa RFF         HYL  
  36 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  37 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         HYL  
  38 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  

Pikkumini 3, kello 13:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen VEIKK 43,45 4,53 -3,55 5 5  
  41 lanhee Poca COPPERCOAT'S POCAHONTAS HEEL Rita Larjava ATT         HYL  
  43 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  44 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         HYL  
  45 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU         HYL  

Mini 3, kello 13:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 37,23 5,29 -9,77 0 -9,77  
2 57 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 37,55 5,25 -9,45 0 -9,45  
3 54 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 39,90 4,94 -7,10 0 -7,10  
4 67 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 40,23 4,90 -6,77 0 -6,77  
5 66 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 41,93 4,70 -5,07 0 -5,07  
6 61 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 39,32 5,01 -7,68 10 10  
  47 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  49 tarupi Mickan HEPULIN HELUNA Pilvi Ekman ATT         HYL  
  51 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  52 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  53 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Nikolai Niemi VEIKK         HYL  
  60 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU         HYL  
  64 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  63 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         POIS  

Medi 3, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 17, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 35,10 5,61 -11,90 0 -11,90  
2 86 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 37,52 5,25 -9,48 5 5  
3 69 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 41,55 4,74 -5,45 5 5  
4 78 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT 46,93 4,20 -0,07 5 5  
5 82 kesvil Lenni Bluebells Family Anemone Emmi Lyyra WECA 46,67 4,22 -0,33 10 10  
  71 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  72 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU         HYL  
  73 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander TSAU         HYL  
  74 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  75 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  79 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  80 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  81 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  83 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  84 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  88 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  89 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  85 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         POIS