Kilpailu 20.10.2019 G agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Pikkumini 3, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 57,14 3,20 8,14 0 8,14  
  42 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Nikolai Niemi VEIKK         HYL  
  43 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

Mini 3, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 39,30 4,66 -9,70 0 -9,70  
2 66 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 44,44 4,12 -4,56 0 -4,56  
  47 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  48 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  49 tarupi Mickan HEPULIN HELUNA Pilvi Ekman ATT         HYL  
  51 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  52 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  54 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  60 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU         HYL  
  61 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  62 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT         HYL  
  65 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  67 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  63 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         POIS  

Medi 3, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 35,76 5,12 -13,24 0 -13,24  
2 74 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH 36,43 5,02 -12,57 5 5  
3 70 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 41,93 4,36 -7,07 10 10  
4 71 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 47,43 3,86 -1,57 10 10  
5 78 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT 48,15 3,80 -0,85 10 10  
  69 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  72 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU         HYL  
  75 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  79 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  80 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  81 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  83 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  86 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  87 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         HYL  
  88 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  
  85 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         POIS  

Pikkumaksi 3, kello 13:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 37,38 4,90 -11,62 0 -11,62  
2 4 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Helena Heino BAD 38,56 4,75 -10,44 0 -10,44  
3 2 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 45,25 4,04 -3,75 0 -3,75  
4 1 lagrom Sampo NAMBERVAN SARNO Sirpa Saari SLAGO 55,29 3,31 6,29 15 21,29  
  5 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  9 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm LAW         HYL  
  10 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  11 borcol Prix Johan On Gp Nelli Mäkelä ATT         HYL  
  12 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  13 lagrom Irma NAMBERVAN UNDOMIEL Sirpa Saari SLAGO         HYL  

Maksi 3, kello 13:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 23, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko RAUMA 33,98 5,39 -15,02 0 -15,02  
2 27 borcol Dao Glenda Janita Leinonen LAW 35,41 5,17 -13,59 0 -13,59  
2 40 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 35,41 5,17 -13,59 0 -13,59  
4 37 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 35,68 5,13 -13,32 0 -13,32  
5 14 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 41,58 4,40 -7,42 0 -7,42  
6 39 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 34,15 5,36 -14,85 5 5  
7 16 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 45,26 4,04 -3,74 5 5  
8 30 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 41,22 4,44 -7,78 10 10  
9 31 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 45,16 4,05 -3,84 10 10  
  15 borcol Räppi SOMETHING LIKE HOCKEYWIFE Mia Koivisto BAD         HYL  
  19 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Sundman LAW         HYL  
  20 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  21 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  22 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  24 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  26 borcol Reizel SOMETHING LIKE I LOVE YOU Janika Karenmaa BAD         HYL  
  28 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  29 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD         HYL  
  32 auskel Teuvo DEVONAIRS DAVY JONES Petra Malin ATT         HYL  
  33 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF         HYL  
  34 borcol Palo Vindicate's Firestreak Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL  
  35 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa RFF         HYL  
  36 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL  
  17 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         POIS