Kilpailu 23.11.2019 B agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Medi 3] [Mini 3] [Pikkumini 3] [Maksi 3] [Pikkumaksi 3]

Medi 3, kello 10:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 30,95 5,40 -14,05 0 -14,05  
2 54 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY 32,61 5,12 -12,39 0 -12,39  
3 43 espves Armi ARMI Kati Jokimäki WECA 34,25 4,88 -10,75 0 -10,75  
4 38 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 39,45 4,23 -5,55 0 -5,55  
5 49 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 35,92 4,65 -9,08 5 5  
6 56 espves Emma Tulimaan Emma Kati Jokimäki WECA 33,54 4,98 -11,46 10 10  
7 53 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA 36,41 4,59 -8,59 10 10  
  39 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  45 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola ATT         HYL  
  47 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU         HYL  
  51 borcol MiG Aisknekht Vanquish Sanna Hovila LAW         HYL  
  52 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  

Mini 3, kello 10:25, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 käävil Nacho LOVELY LION TOO FAST TO CATCH Janika Majasaari VAS 32,45 5,15 -12,55 0 -12,55 SERT-A AVA
2 66 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 35,11 4,76 -9,89 0 -9,89  
3 74 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 43,57 3,83 -1,43 0 -1,43  
4 70 kääpin Reino IIPANAAPAN NOT SO BASIC BARON Sanna Rahunen PoKS 35,99 4,64 -9,01 5 5  
5 65 shelam Mio Honeybrook Black Jubilé Pirjo Söderberg (SWE) 40,96 4,08 -4,04 5 5  
  57 kääpin Eemi Mehtäpirun Onnenliekki Sanna Rahunen PoKS         HYL  
  58 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  59 shelam Set WILDRAIN'S DREAMCATCHER Tina Karlsson (SWE)         HYL  
  62 shelam Ted Nyans Still On Your Mind Mikaela Söderberg (SWE)         HYL  
  67 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  68 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  
  75 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  

Pikkumini 3, kello 10:25, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 36,94 4,52 -8,06 0 -8,06 SERT-A
2 76 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 43,77 3,82 -1,23 5 5  
3 77 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 51,51 3,24 6,51 5 11,51  
4 81 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT 49,24 3,39 4,24 10 14,24  
  82 ventol Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Tauriainen TSKK         POIS  

Maksi 3, kello 10:55, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Janita Leinonen LAW 30,40 5,49 -14,60 0 -14,60 SERT-A
2 4 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 30,51 5,47 -14,49 0 -14,49  
3 12 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW 31,43 5,31 -13,57 0 -13,57  
4 6 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 32,19 5,19 -12,81 0 -12,81  
5 15 pitcol Santtu Leaf-Field's Enter Sandman Silja Larmu PIRKU 37,59 4,44 -7,41 0 -7,41  
6 16 auspai Taimi TITANGUS BRONNEN Jaana Leino RAUMA 33,72 4,95 -11,28 5 5  
7 9 borcol Geisha SOMETHING LIKE JEWELRY PRINCESS Maarit Merilä RFF 33,04 5,05 -11,96 10 10  
8 13 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 43,96 3,80 -1,04 10 10  
  1 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  5 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  8 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Paatelainen LAW         HYL  
  10 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  11 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  14 borcol Sori SAUNAJAAKON DREAM CATCHER mila oravecz LAW         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 10:55, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 33,78 4,94 -11,22 0 -11,22  
2 27 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 34,81 4,80 -10,19 0 -10,19  
3 33 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT 38,29 4,36 -6,71 0 -6,71  
4 31 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKK 44,95 3,72 -0,05 5 5  
5 25 borcol Ceri Something Like Girl Gone Wild Maiju Valtonen BAD 46,24 3,61 1,24 5 6,24  
6 22 borcol Armi Päättymätön Tiima Janita Kangassalo BAD 34,27 4,87 -10,73 10 10  
  19 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  20 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  23 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  26 parcol Tyyne Memorylane Red Riding Hood Olivia Helin TSAU         HYL  
  28 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  32 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL