Kilpailu 23.11.2019 C hyppyrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Maksi 3] [Pikkumaksi 3] [Medi 3] [Mini 3] [Pikkumini 3]

Maksi 3, kello 12:25, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 16, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 33,27 5,41 -11,73 0 -11,73  
2 9 borcol Geisha SOMETHING LIKE JEWELRY PRINCESS Maarit Merilä RFF 33,31 5,40 -11,69 0 -11,69  
3 13 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 41,08 4,38 -3,92 0 -3,92  
4 4 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 35,78 5,03 -9,22 5 5  
5 5 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 40,39 4,46 -4,61 5 5  
  1 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  2 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU         HYL  
  3 auspai Tyyne Titangus Apirka Jaana Leino RAUMA         HYL  
  7 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta ATT         HYL  
  8 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Paatelainen LAW         HYL  
  10 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  11 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  12 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  14 borcol Sori SAUNAJAAKON DREAM CATCHER mila oravecz LAW         HYL  
  16 auspai Taimi TITANGUS BRONNEN Jaana Leino RAUMA         HYL  
  17 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Janita Leinonen LAW         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 12:25, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 34,99 5,14 -10,01 0 -10,01  
2 18 borcol Gissa PROMILLEN GIN LEMON Miia Kaplas ACTIV 35,98 5,00 -9,02 5 5  
3 24 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 36,71 4,90 -8,29 5 5  
  19 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  20 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  22 borcol Armi Päättymätön Tiima Janita Kangassalo BAD         HYL  
  25 borcol Ceri Something Like Girl Gone Wild Maiju Valtonen BAD         HYL  
  27 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  28 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  29 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  30 mudi Vekku Vimmatun Vähänköviksu Tiinamari Harjula JANKK         HYL  
  31 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKK         HYL  
  32 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL  
  33 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  

Medi 3, kello 13:20, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 18, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 31,79 5,66 -13,21 0 -13,21  
2 44 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 33,52 5,37 -11,48 0 -11,48  
3 56 espves Emma Tulimaan Emma Kati Jokimäki WECA 35,06 5,13 -9,94 0 -9,94  
4 50 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kalle Kekarainen TSAU 36,67 4,91 -8,33 0 -8,33  
5 46 kesvil Lenni Bluebells Family Anemone Emmi Lyyra WECA 36,97 4,87 -8,03 0 -8,03  
6 43 espves Armi ARMI Kati Jokimäki WECA 37,43 4,81 -7,57 0 -7,57  
7 52 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 39,54 4,55 -5,46 0 -5,46  
8 38 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 40,14 4,48 -4,86 0 -4,86  
9 41 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 42,75 4,21 -2,25 0 -2,25  
10 36 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 43,58 4,13 -1,42 0 -1,42  
11 49 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 33,51 5,37 -11,49 5 5  
12 53 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA 35,22 5,11 -9,78 5 5  
13 37 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK 38,18 4,71 -6,82 5 5  
  39 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  40 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  45 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola ATT         HYL  
  47 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU         HYL  
  48 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  

Mini 3, kello 13:55, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 35,83 5,02 -9,17 0 -9,17  
2 72 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 37,71 4,77 -7,29 0 -7,29  
3 59 shelam Set WILDRAIN'S DREAMCATCHER Tina Karlsson (SWE) 39,45 4,56 -5,55 0 -5,55  
4 69 parson Erin Scotstyles Mindy Super Oona Mäntysaari ATT 34,34 5,24 -10,66 5 5  
5 71 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU 38,26 4,70 -6,74 5 5  
6 62 shelam Ted Nyans Still On Your Mind Mikaela Söderberg (SWE) 41,43 4,34 -3,57 5 5  
7 63 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH 49,82 3,61 4,82 10 14,82  
8 61 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 37,15 4,85 -7,85 15 15  
  60 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  64 käävil Nacho LOVELY LION TOO FAST TO CATCH Janika Majasaari VAS         HYL  
  65 shelam Mio Honeybrook Black Jubilé Pirjo Söderberg (SWE)         HYL  
  73 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  

Pikkumini 3, kello 13:55, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 papill Rilla LAGOON MISS DARK CHOCO ICE Susan Nuurtila KIRSUT 36,67 4,91 -8,33 0 -8,33  
2 76 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 46,52 3,87 1,52 0 1,52  
  77 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  78 jackru Nala Vihteljärven Nala Justiina Uusihonko KSKY         HYL  
  79 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL  
  80 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT         HYL  
  81 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         HYL  
  82 ventol Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Tauriainen TSKK         POIS