Kilpailu 24.11.2019 F agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Maksi 1] [Pikkumaksi 1] [Mini 1] [Pikkumini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Pikkumaksi 2] [Mini 2] [Pikkumini 2] [Medi 2] [Medi 3] [Mini 3] [Pikkumini 3] [Maksi 3] [Pikkumaksi 3]

Maksi 1, kello 11:05, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 lyhcol Hupi Lifedream Off To The Races Vilja Korpisaari SCY 37,98 3,82 -7,02 0 -7,02 LUVA
2 8 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU 30,25 4,79 -14,75 5 5  
3 7 borcol Yoda KAIRANKUTSUN KIEHINEN Liisa Elo TVA 30,50 4,75 -14,50 5 5  
  1 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  2 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  3 borcol Turma Tending Glint Jessi Landen KLUBI         HYL  
  4 pinser Rosi FERENCE BRIDE OF DESIRE Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  5 borcol Singha SAUNAJAAKON BLACK PANTHER mila oravecz LAW         HYL  
  9 borcol Elton TRONIC HE-MAN Heidi Mäki-Tulokas TASSU         HYL  
  10 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT         HYL  
  11 borcol Ashli Ashling Petri Mannonen TSAU         HYL  
  12 belpat Nuka REAKTIIVIN BITUMI Johanna Friman TVA         HYL  
  13 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  14 borcol Pinja Peatdigger Bracken Milla Järvinen LAW         HYL  
  15 borcol Aikku VINDICATE'S GOLDEN HEART Saana Harjula RFF         POIS  

Pikkumaksi 1, kello 11:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU 29,17 4,97 -15,83 5 5  
2 19 borcol Yoda PIKKUPAIMENEN HURRICANE IS COMING Karoliina Wilkman TSAU 38,54 3,76 -6,46 5 5  
3 16 auspai Rauha RED'N READY ARMED AND DANGEROUS Laura Pälä ÄETSÄ 34,51 4,20 -10,49 10 10  
4 18 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU 57,58 2,52 12,58 10 22,58  
  17 borcol Irma PROMILLEN ICE ROSÉ Tiina Järvinen LAW         HYL  
  21 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  23 auskel More KELMI FLO Hilma Larkela MYNSK         HYL  
  24 porves Tiuhti GOTCHA I AM TWILLIGHT Petra Pippingsköld ATT         HYL  
  20 auskel Armi DIDAKTIC'S POEME Anni Salminen RAUMA         POIS  

Mini 1, kello 11:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  25 kääpin Pipsa KLEINWESEN MARLENE Heikki Kallio LAGU         HYL  
  27 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH         HYL  
  28 kääsna HURME Hömpötin Hurmuri By Pp-Love Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  29 bicfri Topi LEEWARD'S EVEN WHEN I LOSE I'M WINNING Timo Mäenpää ATT         HYL  
  30 shelam Rozzie HIGHTIME MIDNIGHT WINTER ROSE Dan Lindholm ÅBSK         HYL  

Pikkumini 1, kello 11:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 kääpin Bette Black Joker's Better Be Good To Me Satu Savolainen ATT 42,92 3,38 -2,08 5 5  
2 31 norfte Klaus Hooligan Hurmuri Kirsi Rastas TSAU 52,30 2,77 7,30 5 12,30  
  33 ceskyt Winston CANTABILE YLVIS Riikka Järvinen TSAU         HYL  

Medi 1, kello 11:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  39 shelam Djo Coltris Stardust Tina Karlsson (SWE)         HYL  

Maksi 2, kello 12:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 borcol Lepo MÄÄTILAN LEPAKKOMIES Timo Haapanen LSKK 33,30 4,50 -9,70 0 -9,70 LUVA
2 43 beauce Pösö RACRON KÉFIR Janne Helenius MYNSK 39,53 3,79 -3,47 0 -3,47 OIVA
3 45 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI 31,06 4,83 -11,94 5 5  
4 51 lappor Naali Tuhkavuorten Barfi Sophie Lindström WECA 57,21 2,62 14,21 5 19,21  
  40 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  41 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  42 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  44 borcol Savu SAUNAJAAKON TRICK Anna-Maija Sundman LAW         HYL  
  46 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  47 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  48 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  

Pikkumaksi 2, kello 12:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 snauts Osku MERDICO DORIAN Teija Virtaranta ATT 44,68 3,36 1,68 15 16,68  
2 52 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka ATT 55,98 2,68 12,98 10 22,98  
  53 espves Kosti CASSIUSCLAY Heidi Auranen LÄGI         HYL  
  55 borcol Indi PROMILLEN INDIGO-GO MARTINI Taina Westerholm LAW         HYL  
  58 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU         HYL  
  59 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  57 borcol Venko Peatdigger Chloe Tiina Muros TSAU         POIS  

Mini 2, kello 13:05, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT 34,55 4,34 -8,45 0 -8,45 LUVA
2 67 gribel Mocca MOCCA Nina Aalto TSAU 43,97 3,41 0,97 0 0,97  
3 65 parson Marski GREEN PERRY'S CAFE MACCHIATO Riikka Laamanen ATT 35,11 4,27 -7,89 5 5  
4 66 kääpin Roki IIPANAAPAN NOT SO BASIC BENJAM Laura Marttila POPDOG 43,27 3,47 0,27 5 5,27  
  61 shelam Jim Sobelkustens Born To Run Pirjo Söderberg (SWE)         HYL  
  62 kääpin Jäck AURRA SING VERSUS Katja Nieminen ATT         HYL  

Pikkumini 2, kello 13:05, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 kkkämä Simo PILLIPIIPARIN WELI KONSTA Eeva Savola TSAU 48,46 3,10 5,46 15 20,46  
2 71 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 58,47 2,57 15,47 5 20,47  

Medi 2, kello 13:05, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 koohon Lucky OORBELLEN ORLANDO Mari Parsama ATT 42,09 3,56 -0,91 0 -0,91 OIVA
2 74 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄHMIS 37,99 3,95 -5,01 5 5  
3 79 schape Disa Disa Maria-Anniina Toorikka YLÖKK 47,41 3,16 4,41 5 9,41  
4 76 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 38,87 3,86 -4,13 15 15  
  72 cocspa Lili FRIISIN ILMATAR Marianne Helander WECA         HYL  
  73 espves ALI BONACHÓN MOROUGA anja alanen RAUMA         HYL  
  78 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT         HYL  
  80 espves Hugo CARAYDAN UTTERMOST Nina Uschanov HyKU Ry         HYL  
  81 espves Hiisi NADADOR JUGANDO EN EL AGUA Sirkku Sahlberg RAUMA         HYL  
  75 shelam Raichu TAIKAPENNIN MOJITO Sonia Delatte ATT         POIS  

Medi 3, kello 16:15, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 16, ihanneaika 57 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka KLUBI 43,85 5,02 -13,15 0 -13,15  
2 113 pyrpap Kipinä Salokannel Euforia Claudia Ottka I-HAH 45,42 4,84 -11,58 0 -11,58  
3 118 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 46,52 4,73 -10,48 0 -10,48  
4 106 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 48,00 4,58 -9,00 0 -9,00  
5 105 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 49,96 4,40 -7,04 0 -7,04  
6 107 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 55,78 3,94 -1,22 0 -1,22  
7 115 shelam Näppärä KARION VALENTINE'S BRIDAL Jenni Ahtola-Robles ATT 55,82 3,94 -1,18 0 -1,18  
8 116 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 42,56 5,17 -14,44 5 5  
9 122 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY 45,92 4,79 -11,08 5 5  
10 119 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 50,90 4,32 -6,10 10 10  
11 120 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU 52,94 4,16 -4,06 10 10  
  108 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  109 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  114 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka KLUBI         HYL  
  123 espves Toto Bonachón Procol Harum Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  
  126 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander TSAU         HYL  

Mini 3, kello 16:50, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 21, ihanneaika 57 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 137 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 47,02 4,68 -9,98 0 -9,98 SERT
2 130 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 47,82 4,60 -9,18 0 -9,18  
3 139 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 47,96 4,59 -9,04 0 -9,04  
4 149 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU 49,71 4,43 -7,29 0 -7,29  
5 133 kääpin Filip Pinserella's Manifesto Katri Mäkinen NPKH 50,91 4,32 -6,09 0 -6,09  
6 128 kääpin Mini BONZER'S SEX BOMB Kirsi Kiljander TSAU 53,72 4,10 -3,28 0 -3,28  
7 142 shelam Ted Nyans Still On Your Mind Mikaela Söderberg (SWE) 44,54 4,94 -12,46 5 5  
8 148 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU 47,63 4,62 -9,37 5 5  
9 136 shelam Set WILDRAIN'S DREAMCATCHER Tina Karlsson (SWE) 48,29 4,56 -8,71 5 5  
10 132 kääpin Eemi Mehtäpirun Onnenliekki Sanna Rahunen PoKS 48,85 4,50 -8,15 5 5  
11 140 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 53,05 4,15 -3,95 5 5  
12 146 kääpin Reino IIPANAAPAN NOT SO BASIC BARON Sanna Rahunen PoKS 55,56 3,96 -1,44 5 5  
13 147 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI 55,70 3,95 -1,30 5 5  
  129 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia ÅIVO RFF         HYL  
  131 gribru Latte LATTE Nina Aalto TSAU         HYL  
  135 shelam Mio Honeybrook Black Jubilé Pirjo Söderberg (SWE)         HYL  
  138 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  141 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Claudia Ottka I-HAH         HYL  
  145 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  150 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  151 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  

Pikkumini 3, kello 16:50, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 3, ihanneaika 57 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 152 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT 55,69 3,95 -1,31 0 -1,31  
2 154 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK 51,02 4,31 -5,98 5 5  
3 155 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY 64,85 3,39 7,85 10 17,85  

Maksi 3, kello 17:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 11, ihanneaika 57 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 40,74 5,40 -16,26 0 -16,26  
2 84 borcol Mali Mawlch Amy Riina Koskelma RFF 41,10 5,35 -15,90 0 -15,90  
3 83 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 50,12 4,39 -6,88 0 -6,88  
4 85 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 53,79 4,09 -3,21 5 5  
5 89 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 42,20 5,21 -14,80 10 10  
  82 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Janita Leinonen LAW         HYL  
  86 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  87 auspai Räty OUNOU OPTIMISTIN OPPIPOIKA Marja Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  88 borcol Bolt Something Like Extra Power Noora-Stiina Kekki JANKK         HYL  
  91 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  94 borcol Kiksi PROMILLEN HENNESSY Riina Koskelma RFF         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 17:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 57 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 auspai Melu OUNOU OPTIMAALINEN OHRAPIRTELÖ Sanni Wahlroos ÄETSÄ 44,48 4,95 -12,52 5 5  
2 101 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 49,85 4,41 -7,15 5 5  
3 95 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF 55,13 3,99 -1,87 5 5  
  96 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  99 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen SLAGO         HYL  
  102 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  98 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         POIS  
  103 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA         POIS  
  104 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         POIS