Kilpailu 24.11.2019 G hyppyrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Maksi 1] [Pikkumaksi 1] [Mini 1] [Pikkumini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Pikkumaksi 2] [Mini 2] [Pikkumini 2] [Medi 2] [Medi 3] [Mini 3] [Pikkumini 3] [Maksi 3] [Pikkumaksi 3]

Maksi 1, kello 12:40, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 belpat Nuka REAKTIIVIN BITUMI Johanna Friman TVA 24,66 5,47 -15,34 0 -15,34 LUVA
2 6 lyhcol Hupi Lifedream Off To The Races Vilja Korpisaari SCY 29,87 4,52 -10,13 0 -10,13 LUVA
3 7 borcol Yoda KAIRANKUTSUN KIEHINEN Liisa Elo TVA 27,02 5,00 -12,98 5 5  
4 14 borcol Pinja Peatdigger Bracken Milla Järvinen LAW 32,92 4,10 -7,08 5 5  
5 10 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT 38,17 3,54 -1,83 5 5  
6 2 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA 32,52 4,15 -7,48 10 10  
7 5 borcol Singha SAUNAJAAKON BLACK PANTHER mila oravecz LAW 34,44 3,92 -5,56 10 10  
8 11 borcol Ashli Ashling Petri Mannonen TSAU 42,18 3,20 2,18 15 17,18  
  1 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  3 borcol Turma Tending Glint Jessi Landen KLUBI         HYL  
  8 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  13 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK         POIS  
  15 borcol Aikku VINDICATE'S GOLDEN HEART Saana Harjula RFF         POIS  

Pikkumaksi 1, kello 12:40, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 auspai Rauha RED'N READY ARMED AND DANGEROUS Laura Pälä ÄETSÄ 30,81 4,38 -9,19 5 5  
2 21 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI 31,60 4,27 -8,40 5 5  
  17 borcol Irma PROMILLEN ICE ROSÉ Milla Järvinen LAW         HYL  
  19 borcol Yoda PIKKUPAIMENEN HURRICANE IS COMING Karoliina Wilkman TSAU         HYL  
  23 auskel More KELMI FLO Hilma Larkela MYNSK         HYL  
  24 porves Tiuhti GOTCHA I AM TWILLIGHT Petra Pippingsköld ATT         HYL  
  20 auskel Armi DIDAKTIC'S POEME Anni Salminen RAUMA         POIS  

Mini 1, kello 13:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 shelam Malla NAPPULAVAARAN BETULA NANA Maria Sori TSAU 24,12 5,60 -15,88 0 -15,88 LUVA
2 30 shelam Rozzie HIGHTIME MIDNIGHT WINTER ROSE Dan Lindholm ÅBSK 27,89 4,84 -12,11 0 -12,11 LUVA
3 28 kääsna HURME Hömpötin Hurmuri By Pp-Love Tiina Puisto RAUMA 33,02 4,09 -6,98 0 -6,98 OIVA
  25 kääpin Pipsa KLEINWESEN MARLENE Heikki Kallio LAGU         HYL  
  29 bicfri Topi LEEWARD'S EVEN WHEN I LOSE I'M WINNING Timo Mäenpää ATT         HYL  
  27 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH         POIS  

Pikkumini 1, kello 13:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 2, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 kääpin Bette Black Joker's Better Be Good To Me Satu Savolainen ATT 30,69 4,40 -9,31 0 -9,31 LUVA
  31 norfte Klaus Hooligan Hurmuri Kirsi Rastas TSAU         HYL  

Medi 1, kello 13:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 shelam Djo Coltris Stardust Tina Karlsson (SWE) 23,84 5,66 -16,16 0 -16,16 OIVA
2 37 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU 23,92 5,64 -16,08 0 -16,08 LUVA
3 36 shelam Rok Rok! KÄPÄLÄKOPLAN KROKODIL Heidi Kohonen ATT 31,23 4,32 -8,77 0 -8,77 LUVA
4 35 espves Pulmu PERRO RIZADOS ILUMINADA Eeva Välilä ATT 30,63 4,41 -9,37 10 10  
  34 shelam Candy Dewmeadows Silver Queen Annika Miikkulainen TSAU         HYL  
  38 cocspa Daim RUNRUNRUN DOUBLE DOWN Maria Sori TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 9:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 dalmat Pörri DALAMIGOS I'M SO EXCITED Tarja Helsi-Ojaranta ATT 33,94 4,77 -11,06 0 -11,06 LUVA
2 46 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 36,04 4,50 -8,96 10 10  
3 40 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU 29,07 5,57 -15,93 15 15  
  41 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  42 borcol Oro SHARKZANZIBAR A BEAUTIFUL MIND Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  43 beauce Pösö RACRON KÉFIR Janne Helenius MYNSK         HYL  
  44 borcol Savu SAUNAJAAKON TRICK Anna-Maija Sundman LAW         HYL  
  47 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  48 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  50 borcol Lepo MÄÄTILAN LEPAKKOMIES Timo Haapanen LSKK         HYL  
  51 lappor Naali Tuhkavuorten Barfi Sophie Lindström WECA         HYL  

Pikkumaksi 2, kello 9:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 novnou Hilde SMALL FETCHER NOKKELA NITA Antti Kiiski TSAU 35,32 4,59 -9,68 0 -9,68 LUVA
2 53 espves Kosti CASSIUSCLAY Heidi Auranen LÄGI 39,40 4,11 -5,60 5 5  
3 55 borcol Indi PROMILLEN INDIGO-GO MARTINI Taina Westerholm LAW 37,87 4,28 -7,13 10 10  
  52 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka ATT         HYL  
  54 snauts Osku MERDICO DORIAN Teija Virtaranta ATT         HYL  
  58 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU         HYL  
  59 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  57 borcol Venko Peatdigger Chloe Tiina Muros TSAU         POIS  

Mini 2, kello 10:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 shelam Jim Sobelkustens Born To Run Pirjo Söderberg (SWE) 51,21 3,16 6,21 15 21,21  
  62 kääpin Jäck AURRA SING VERSUS Katja Nieminen ATT         HYL  
  64 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  65 parson Marski GREEN PERRY'S CAFE MACCHIATO Riikka Laamanen ATT         HYL  
  66 kääpin Roki IIPANAAPAN NOT SO BASIC BENJAM Laura Marttila POPDOG         HYL  

Pikkumini 2, kello 10:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 kkkämä Simo PILLIPIIPARIN WELI KONSTA Eeva Savola TSAU 38,77 4,18 -6,23 5 5  
  68 shitzu Maggie ZYSS CLOVERLEAF JIVE Mirka Pekkalainen TSAU         HYL  
  70 yorter Urho Atlas Miia Kallio I-HAH         HYL  

Medi 2, kello 10:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 36,99 4,38 -8,01 5 5  
2 74 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄHMIS 36,67 4,42 -8,33 10 10  
3 73 espves ALI BONACHÓN MOROUGA anja alanen RAUMA 36,68 4,42 -8,32 10 10  
4 81 espves Hiisi NADADOR JUGANDO EN EL AGUA Sirkku Sahlberg RAUMA 39,65 4,09 -5,35 10 10  
  72 cocspa Lili FRIISIN ILMATAR Marianne Helander WECA         HYL  
  78 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT         HYL  
  79 schape Disa Disa Maria-Anniina Toorikka YLÖKK         HYL  
  75 shelam Raichu TAIKAPENNIN MOJITO Sonia Delatte ATT         POIS  

Medi 3, kello 14:15, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 20, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 34,48 4,93 -9,52 0 -9,52  
2 125 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 35,05 4,85 -8,95 0 -8,95  
3 112 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT 36,45 4,66 -7,55 0 -7,55  
4 123 espves Toto Bonachón Procol Harum Liisa Haapsaari MYNSK 39,77 4,27 -4,23 0 -4,23  
5 117 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU 40,33 4,22 -3,67 0 -3,67  
6 124 borcol MiG Aisknekht Vanquish Sanna Hovila LAW 38,89 4,37 -5,11 5 5  
7 126 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander TSAU 43,09 3,95 -0,91 5 5  
8 111 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 33,84 5,02 -10,16 10 10  
9 109 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 35,31 4,81 -8,69 10 10  
10 120 shelam Tahvo Snowpaw Thunderball Marianne Ylitalo TSAU 35,44 4,80 -8,56 10 10  
11 119 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 37,89 4,49 -6,11 15 15  
  105 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  106 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  107 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  110 espves Utu BONACHÓN KILLER QUEEN Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  
  113 pyrpap Kipinä Salokannel Euforia Claudia Ottka I-HAH         HYL  
  114 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka KLUBI         HYL  
  118 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  122 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä AGRY         HYL  
  127 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka KLUBI         HYL  
  121 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         POIS  

Mini 3, kello 14:55, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 20, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 142 shelam Ted Nyans Still On Your Mind Mikaela Söderberg (SWE) 34,38 4,94 -9,62 0 -9,62  
2 130 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 34,41 4,94 -9,59 0 -9,59  
3 148 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU 36,14 4,70 -7,86 0 -7,86  
4 139 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 36,18 4,70 -7,82 0 -7,82  
5 132 kääpin Eemi Mehtäpirun Onnenliekki Sanna Rahunen PoKS 36,96 4,60 -7,04 0 -7,04  
6 146 kääpin Reino IIPANAAPAN NOT SO BASIC BARON Sanna Rahunen PoKS 37,27 4,56 -6,73 0 -6,73  
7 145 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 40,42 4,21 -3,58 0 -3,58  
8 138 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT 42,02 4,05 -1,98 0 -1,98  
9 137 shelam Xenon KÄPÄLÄKOPLAN XENON Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 39,24 4,33 -4,76 5 5  
10 140 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 41,91 4,06 -2,09 5 5  
  128 kääpin Mini BONZER'S SEX BOMB Kirsi Kiljander TSAU         HYL  
  129 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia ÅIVO RFF         HYL  
  133 kääpin Filip Pinserella's Manifesto Katri Mäkinen NPKH         HYL  
  135 shelam Mio Honeybrook Black Jubilé Pirjo Söderberg (SWE)         HYL  
  136 shelam Set WILDRAIN'S DREAMCATCHER Tina Karlsson (SWE)         HYL  
  141 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Claudia Ottka I-HAH         HYL  
  144 gribru Tofu TOFU Nina Aalto TSAU         HYL  
  147 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  149 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  150 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  143 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         POIS  

Pikkumini 3, kello 14:55, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK 37,29 4,56 -6,71 0 -6,71  
2 152 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT 41,28 4,12 -2,72 0 -2,72  
3 156 jackru Nala Vihteljärven Nala Justiina Uusihonko KSKY 43,20 3,94 -0,80 0 -0,80  
4 155 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen AGRY 63,58 2,67 19,58 5 24,58  
  153 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  

Maksi 3, kello 15:40, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 13, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 32,40 5,25 -11,60 0 -11,60  
2 82 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Janita Leinonen LAW 33,29 5,11 -10,71 0 -10,71  
3 84 borcol Mali Mawlch Amy Riina Koskelma RFF 33,85 5,02 -10,15 0 -10,15  
4 87 auspai Räty OUNOU OPTIMISTIN OPPIPOIKA Marja Mustanoja ÄETSÄ 37,02 4,59 -6,98 0 -6,98  
5 86 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 34,49 4,93 -9,51 5 5  
6 83 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 38,51 4,41 -5,49 10 10  
7 93 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 40,54 4,19 -3,46 10 10  
  85 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  88 borcol Bolt Something Like Extra Power Noora-Stiina Kekki JANKK         HYL  
  89 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  90 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  91 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  94 borcol Kiksi PROMILLEN HENNESSY Riina Koskelma RFF         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 16:10, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 9, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 34,97 4,86 -9,03 0 -9,03  
2 100 auspai Melu OUNOU OPTIMAALINEN OHRAPIRTELÖ Sanni Wahlroos ÄETSÄ 35,85 4,74 -8,15 0 -8,15  
3 99 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen SLAGO 52,75 3,22 8,75 5 13,75  
4 103 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA 55,43 3,07 11,43 10 21,43  
  95 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  96 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  101 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  102 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  104 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  98 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         POIS