Kilpailu 5.1.2020 D hyppyrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1] [Pikkumini 2] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Pikkumini 1, kello 12:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 32 s, enimmäisaika 48 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 jackru Matti BOLDANDBRAINY TWIST AND SHOUT Carita Edgren TSAU 28,94 3,77 -3,06 0 -3,06 LUVA
2 2 bichav Noel Zabadou's Freedom Fighter Jadeliina Kemppainen RAUMA 30,40 3,59 -1,60 5 5  
  1 papill Selma GOLDEN THING'S ROYAL ROSE Elisa Liemola RAUMA         HYL  
  5 jackru Olga LET'S ROCK SATURDAY NIGHT DIVA Jasmin Bly RAUMA         HYL  
  131 chihul Milkku Quimichin Deserte Date Enni Väisänen OKK         HYL  
  130 chihul Nell Quimichin Desert Rain Enni Väisänen OKK         POIS  

Mini 1, kello 12:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 32 s, enimmäisaika 48 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 shelam Malla NAPPULAVAARAN BETULA NANA Maria Sori TSAU 18,57 5,87 -13,43 0 -13,43  
2 10 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI 20,80 5,24 -11,20 0 -11,20 LUVA

Medi 1, kello 12:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 32 s, enimmäisaika 48 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 shelam Udo PILVIMARJAN MIKKELSPLASS Sirpa Arminen HI-HA 19,74 5,52 -12,26 0 -12,26 LUVA
2 15 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI 26,76 4,07 -5,24 5 5  
3 22 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH 34,86 3,13 2,86 5 7,86  
4 13 pyrpap Gloria DROLE D'OISEAU GACHETTE DE FEU Julianne Kemppainen RAUMA 31,15 3,50 -0,85 10 10  
  16 cocspa Daim RUNRUNRUN DOUBLE DOWN Maria Sori TSAU         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 12:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 6, ihanneaika 32 s, enimmäisaika 48 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 whippe Tarja MEI DAN PIKACHU Anette Lindell TSAU 20,00 5,45 -12,00 0 -12,00 LUVA
2 23 borcol Piina PROMILLEN IRISH COFFEE Nina Saarentaa TSAU 20,92 5,21 -11,08 0 -11,08 LUVA
3 25 auskel Kiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI 26,76 4,07 -5,24 5 5  
  18 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  20 espves Molly TULIMAAN PERFECT ONE HULDA Kaisa Halme TSAU         HYL  
  24 snauts Luna MÖLLERHAUS TITANIAN TROPHY Katja Koskinen TSAU         HYL  
  17 koohon Winston MARICOSAN'S THIUS SILVA Erica Nykvist TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 12:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 13, ihanneaika 32 s, enimmäisaika 48 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT 23,68 4,60 -8,32 0 -8,32 LUVA
2 29 auskel Kamu TYYRIS HYPNOOSI Juha Sarkula FPUKO 30,63 3,56 -1,37 5 5  
3 28 pitcol Dani LION BLEND ICE TULIP Päivi Granö LAW 31,03 3,51 -0,97 5 5  
4 26 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS 23,83 4,57 -8,17 10 10  
5 31 auspai Olga MAISE'S OBEDIENT OLGA Anitta Keskitalo APK 28,79 3,79 -3,21 10 10  
  27 borcol Vilu MINOON SITTE AIVA PÄÄSSILIMÄÄNEN Ella Kaijärvi ATT         HYL  
  30 auskel Mäc BELATAR'S REACTION Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  32 pinser Rosi FERENCE BRIDE OF DESIRE Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  33 borcol Singha SAUNAJAAKON BLACK PANTHER mila oravecz LAW         HYL  
  34 pitcol Nox SAY WUF WORKING NOVUM Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  36 labnou Myy JUMMI-JAMMIN LAGERTHA Katja Taskinen KISA         HYL  
  38 auskel Rio Skovfarmen's Chocolate Naugty Nyack Harri Härkönen TAMSK         HYL  
  39 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         HYL  

Pikkumini 2, kello 13:55, tuomari Marjo Heino, koirakoita 1, ihanneaika 32 s, enimmäisaika 48 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 kkkämä Simo PILLIPIIPARIN WELI KONSTA Eeva Savola TSAU 31,97 3,69 -0,03 10 10  

Mini 2, kello 13:55, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 32 s, enimmäisaika 48 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 koohon Lemon BULLBENZ KOOI LEMON NORA Anne Trygg ATT 23,65 4,99 -8,35 0 -8,35 LUVA
2 43 gribel Mocca MOCCA Nina Aalto TSAU 29,35 4,02 -2,65 0 -2,65  
3 46 parson Marski GREEN PERRY'S CAFE MACCHIATO Riikka Laamanen ATT 22,03 5,36 -9,97 5 5  
4 45 petbra Hector HERTTAINEN HELIOS Merja Tapola ForPK 32,04 3,68 0,04 5 5,04  
5 47 kääpin Jäck AURRA SING VERSUS Katja Nieminen ATT 32,23 3,66 0,23 5 5,23  

Medi 2, kello 13:55, tuomari Marjo Heino, koirakoita 1, ihanneaika 32 s, enimmäisaika 48 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT 28,67 4,12 -3,33 5 5  

Pikkumaksi 2, kello 13:55, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 32 s, enimmäisaika 48 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  51 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU         HYL  
  52 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen SLAGO         HYL  

Maksi 2, kello 13:55, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 32 s, enimmäisaika 48 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU 22,79 5,18 -9,21 0 -9,21 LUVA
2 58 kihnou Pläkä CABALLUS KEEP CALM Mikael Montonen TSAU 25,89 4,56 -6,11 0 -6,11  
3 53 kihnou Axu CABALLUS GEORGE ALEXANDER Mikael Montonen TSAU 30,63 3,85 -1,37 5 5  
  57 borcol Savu SAUNAJAAKON TRICK Anna-Maija Sundman LAW         HYL  
  40 borcol Turma Tending Glint Jessi Landen KLUBI         HYL  
  55 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         POIS  
  56 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         POIS  

Pikkumini 3, kello 10:40, tuomari Marjo Heino, koirakoita 4, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 53 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä HSKH 39,30 3,92 4,30 5 9,30  
2 59 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU 49,81 3,09 14,81 0 14,81  
3 62 jackru Esme Pearlfield's Forbidden Fruit Jasmin Bly RAUMA 42,43 3,63 7,43 15 22,43  
  60 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  61 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH         POIS  

Mini 3, kello 10:40, tuomari Marjo Heino, koirakoita 16, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 53 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU 30,28 5,09 -4,72 0 -4,72  
2 81 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 33,61 4,58 -1,39 0 -1,39  
3 64 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 35,06 4,39 0,06 0 0,06  
4 82 papill Simo Pompeux Most Wanted Elisa Liemola RAUMA 35,45 4,34 0,45 0 0,45  
5 73 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 36,23 4,25 1,23 0 1,23  
6 79 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia ÅIVO TSAU 29,36 5,25 -5,64 5 5  
7 69 borter Dewi SVINGHAMMARS HONEYDEW Sini Kaukinen PIRKU 37,29 4,13 2,29 10 12,29  
8 78 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari YLÖKK 31,55 4,88 -3,45 15 15  
  18 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  66 shelam Kirill Taikahännän Prinssi Kirsi Hyvärinen ACTIV         HYL  
  71 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  74 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  75 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FPUKO         HYL  
  76 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander ATT         HYL  
  77 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  80 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  68 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 11:15, tuomari Marjo Heino, koirakoita 18, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 53 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 30,09 5,12 -4,91 0 -4,91  
2 101 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU 37,09 4,15 2,09 0 2,09  
3 85 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 29,66 5,19 -5,34 5 5  
4 86 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 33,26 4,63 -1,74 5 5  
5 96 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 30,65 5,02 -4,35 10 10  
6 90 skette Pronssi Wayward Rainman Hanna Palomäki YLÖKK 32,60 4,72 -2,40 10 10  
7 89 espves Toto Bonachón Procol Harum Liisa Haapsaari MYNSK 47,51 3,24 12,51 10 22,51  
  83 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  84 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  87 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU         HYL  
  88 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  92 espves Bit CONCURRIDO YATE Jukka Leppälä PIRKU         HYL  
  93 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL  
  94 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  95 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL  
  98 shelam Hilla Cimillan Ihana Ilmestys Antti Huotari YLÖKK         HYL  
  99 borcol MiG Aisknekht Vanquish Sanna Hovila LAW         HYL  
  102 espves Utu BONACHÓN KILLER QUEEN Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  
  100 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kalle Kekarainen TSAU         POIS  

Pikkumaksi 3, kello 10:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 8, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 53 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 35,70 4,31 0,70 0 0,70  
2 110 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT 34,49 4,47 -0,51 5 5  
3 109 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 37,16 4,14 2,16 10 12,16  
4 106 slapko Koda NEREANEIDON TARINA KODASTA Maijaliina Vuori WECA 43,30 3,56 8,30 5 13,30  
  103 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  107 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKK         HYL  
  108 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  111 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  

Maksi 3, kello 10:00, tuomari Marjo Heino, koirakoita 9, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 53 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 28,42 5,42 -6,58 0 -6,58  
2 115 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW 29,41 5,24 -5,59 0 -5,59  
3 119 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 27,58 5,58 -7,42 5 5  
  112 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  113 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  114 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  117 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen KISA         HYL  
  118 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  122 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  116 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         POIS