Kilpailu 5.1.2020 E hyppyrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Pikkumini 1, kello 14:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 kääpin Bette Black Joker's Better Be Good To Me Satu Savolainen ATT 33,28 3,97 -9,72 5 5  
2 5 jackru Olga LET'S ROCK SATURDAY NIGHT DIVA Jasmin Bly RAUMA 64,11 2,06 21,11 15 36,11  
  1 papill Selma GOLDEN THING'S ROYAL ROSE Elisa Liemola RAUMA         HYL  
  130 chihul Nell Quimichin Desert Rain Enni Väisänen OKK         POIS  
  131 chihul Milkku Quimichin Deserte Date Enni Väisänen OKK         POIS  

Mini 1, kello 14:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 shelam Malla NAPPULAVAARAN BETULA NANA Maria Sori TSAU 24,48 5,39 -18,52 0 -18,52  
2 8 bicfri Topi LEEWARD'S EVEN WHEN I LOSE I'M WINNING Timo Mäenpää ATT 45,00 2,93 2,00 5 7,00  
3 6 kääsna Indy IMBREZ DOING IT RIGHT Auli Kemppainen RFF 34,81 3,79 -8,19 10 10  
  9 yorter Hippu MAGIC MINIDOG PARTY PRINCE Veronica Harhala ATT         HYL  
  10 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL  

Medi 1, kello 14:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 pyrpap Gloria DROLE D'OISEAU GACHETTE DE FEU Julianne Kemppainen RAUMA 32,28 4,09 -10,72 0 -10,72 LUVA
2 15 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI 37,80 3,49 -5,20 10 10  
  12 koohon Lina EBBY Viivi Lehtinen RAUMA         HYL  
  14 shelam Udo PILVIMARJAN MIKKELSPLASS Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  16 cocspa Daim RUNRUNRUN DOUBLE DOWN Maria Sori TSAU         HYL  
  22 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 15:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  20 espves Molly TULIMAAN PERFECT ONE HULDA Kaisa Halme TSAU         HYL  
  23 borcol Piina PROMILLEN IRISH COFFEE Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  24 snauts Luna MÖLLERHAUS TITANIAN TROPHY Katja Koskinen TSAU         HYL  
  17 koohon Winston MARICOSAN'S THIUS SILVA Erica Nykvist TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 15:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT 32,09 4,11 -10,91 0 -10,91 LUVA
2 41 sakpai Juni NEXOCAN JUHANNUSTAIKA Helena Heino BAD 29,76 4,44 -13,24 5 5  
3 28 pitcol Dani LION BLEND ICE TULIP Päivi Granö LAW 38,48 3,43 -4,52 5 5  
  26 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         HYL  
  27 borcol Vilu MINOON SITTE AIVA PÄÄSSILIMÄÄNEN Ella Kaijärvi ATT         HYL  
  29 auskel Kamu TYYRIS HYPNOOSI Juha Sarkula FPUKO         HYL  
  30 auskel Mäc BELATAR'S REACTION Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  31 auspai Olga MAISE'S OBEDIENT OLGA Anitta Keskitalo APK         HYL  
  33 borcol Singha SAUNAJAAKON BLACK PANTHER mila oravecz LAW         HYL  
  34 pitcol Nox SAY WUF WORKING NOVUM Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  38 auskel Rio Skovfarmen's Chocolate Naugty Nyack Harri Härkönen TAMSK         HYL  
  39 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         HYL  
  40 borcol Turma Tending Glint Jessi Landen KLUBI         POIS  

Pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä HSKH 33,92 4,27 -5,08 0 -5,08 SERT-H
2 59 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU 47,68 3,04 8,68 0 8,68  
3 60 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 53,69 2,70 14,69 0 14,69  
  62 jackru Esme Pearlfield's Forbidden Fruit Jasmin Bly RAUMA         HYL  
  61 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH         POIS  

Mini 3, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia ÅIVO TSAU 27,68 5,24 -11,32 0 -11,32 AVA-H
2 82 papill Simo Pompeux Most Wanted Elisa Liemola RAUMA 32,61 4,45 -6,39 0 -6,39  
3 75 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FPUKO 33,69 4,30 -5,31 0 -5,31  
4 73 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 33,92 4,27 -5,08 0 -5,08  
5 72 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 28,22 5,14 -10,78 5 5  
6 64 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 37,83 3,83 -1,17 10 10  
7 65 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 46,33 3,13 7,33 5 12,33  
  66 shelam Kirill Taikahännän Prinssi Kirsi Hyvärinen ACTIV         HYL  
  69 borter Dewi SVINGHAMMARS HONEYDEW Sini Kaukinen PIRKU         HYL  
  70 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  71 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  74 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  76 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander ATT         HYL  
  78 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari YLÖKK         HYL  
  80 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  81 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  68 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 10:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 26,36 5,50 -12,64 0 -12,64 SERT-H
2 83 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 27,54 5,27 -11,46 0 -11,46  
3 99 borcol MiG Aisknekht Vanquish Sanna Hovila LAW 28,21 5,14 -10,79 0 -10,79  
4 92 espves Bit CONCURRIDO YATE Jukka Leppälä PIRKU 28,94 5,01 -10,06 0 -10,06  
5 102 espves Utu BONACHÓN KILLER QUEEN Liisa Haapsaari MYNSK 32,92 4,40 -6,08 0 -6,08  
6 93 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 34,08 4,25 -4,92 0 -4,92  
7 87 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU 26,59 5,45 -12,41 5 5  
8 86 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 29,06 4,99 -9,94 5 5  
9 90 skette Pronssi Wayward Rainman Hanna Palomäki YLÖKK 40,31 3,60 1,31 5 6,31  
10 94 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS 30,04 4,83 -8,96 10 10  
11 95 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 30,63 4,73 -8,37 10 10  
12 98 shelam Hilla Cimillan Ihana Ilmestys Antti Huotari YLÖKK 32,48 4,46 -6,52 15 15  
  84 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  89 espves Toto Bonachón Procol Harum Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  
  91 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  96 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  97 shelam Renly Cerebellum's When I Get Famous Riikka Laaksonen ATT         HYL  
  101 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  100 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kalle Kekarainen TSAU         POIS  

Pikkumaksi 3, kello 11:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 26,00 5,58 -13,00 0 -13,00  
2 104 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK 35,39 4,10 -3,61 0 -3,61  
3 106 slapko Koda NEREANEIDON TARINA KODASTA Maijaliina Vuori WECA 38,78 3,74 -0,22 0 -0,22  
  103 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  107 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKK         HYL  
  109 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  110 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL  
  111 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  

Maksi 3, kello 11:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 39 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 26,22 5,53 -12,78 0 -12,78  
2 118 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 26,46 5,48 -12,54 0 -12,54  
3 120 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD 27,10 5,35 -11,90 0 -11,90  
4 114 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 27,28 5,32 -11,72 0 -11,72  
5 113 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW 36,65 3,96 -2,35 0 -2,35  
  105 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Helena Heino BAD         HYL  
  112 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  115 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  117 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen KISA         HYL  
  119 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  122 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  116 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         POIS