Kilpailu 5.1.2020 F agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1] [Pikkumini 2] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Pikkumini 1, kello 13:55, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 jackru Matti BOLDANDBRAINY TWIST AND SHOUT Carita Edgren TSAU 45,45 2,90 2,45 0 2,45  
2 3 kääpin Bette Black Joker's Better Be Good To Me Satu Savolainen ATT 38,60 3,42 -4,40 5 5  
  2 bichav Noel Zabadou's Freedom Fighter Jadeliina Kemppainen RAUMA         HYL  
  130 chihul Nell Quimichin Desert Rain Enni Väisänen OKK         POIS  
  131 chihul Milkku Quimichin Deserte Date Enni Väisänen OKK         POIS  
  132 chihup Malina Quimichin Deserte Celeste Enni Väisänen OKK         POIS  

Mini 1, kello 13:55, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 kääsna Melly BLACK DROP IM GETTING GOLDEN WINGS Auli Kemppainen RFF 35,09 3,76 -7,91 5 5  
2 8 bicfri Topi LEEWARD'S EVEN WHEN I LOSE I'M WINNING Timo Mäenpää ATT 42,92 3,08 -0,08 10 10  
  6 kääsna Indy IMBREZ DOING IT RIGHT Auli Kemppainen RFF         HYL  
  7 shelam Malla NAPPULAVAARAN BETULA NANA Maria Sori TSAU         HYL  
  9 yorter Hippu MAGIC MINIDOG PARTY PRINCE Veronica Harhala ATT         HYL  
  10 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL  

Medi 1, kello 13:55, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI 35,12 3,76 -7,88 5 5  
  13 pyrpap Gloria DROLE D'OISEAU GACHETTE DE FEU Julianne Kemppainen RAUMA         HYL  
  16 cocspa Daim RUNRUNRUN DOUBLE DOWN Maria Sori TSAU         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 13:55, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI 29,77 4,43 -13,23 0 -13,23 LUVA
2 21 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU 41,14 3,21 -1,86 0 -1,86 OIVA
3 20 espves Molly TULIMAAN PERFECT ONE HULDA Kaisa Halme TSAU 26,94 4,90 -16,06 5 5  
4 25 auskel Kiwi YACATIS KAREELA-GEMMA Karoliina Mäkelä LÄGI 38,14 3,46 -4,86 10 10  
  19 whippe Tarja MEI DAN PIKACHU Anette Lindell TSAU         HYL  
  17 koohon Winston MARICOSAN'S THIUS SILVA Erica Nykvist TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 13:55, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 borcol Vilu MINOON SITTE AIVA PÄÄSSILIMÄÄNEN Ella Kaijärvi ATT 31,73 4,16 -11,27 5 5  
2 31 auspai Olga MAISE'S OBEDIENT OLGA Anitta Keskitalo APK 38,65 3,42 -4,35 10 10  
  29 auskel Kamu TYYRIS HYPNOOSI Juha Sarkula FPUKO         HYL  
  32 pinser Rosi FERENCE BRIDE OF DESIRE Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  33 borcol Singha SAUNAJAAKON BLACK PANTHER mila oravecz LAW         HYL  
  34 pitcol Nox SAY WUF WORKING NOVUM Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  36 labnou Myy JUMMI-JAMMIN LAGERTHA Katja Taskinen KISA         HYL  
  37 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT         HYL  
  38 auskel Rio Skovfarmen's Chocolate Naugty Nyack Harri Härkönen TAMSK         HYL  
  35 silnou Miina Majakkasaaren Miina Timanttiina Jonna Jussilainen ATT         POIS  

Pikkumini 2, kello 15:15, tuomari Marjo Heino, koirakoita 1, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 kkkämä Simo PILLIPIIPARIN WELI KONSTA Eeva Savola TSAU 39,42 3,50 -0,58 10 10  

Mini 2, kello 15:15, tuomari Marjo Heino, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 petbra Hector HERTTAINEN HELIOS Merja Tapola ForPK 38,92 3,55 -1,08 0 -1,08 LUVA
2 44 koohon Lemon BULLBENZ KOOI LEMON NORA Anne Trygg ATT 34,39 4,01 -5,61 5 5  
3 48 gribel PaiPai PAIPAI Nina Aalto TSAU 42,76 3,23 2,76 5 7,76  
4 47 kääpin Jäck AURRA SING VERSUS Katja Nieminen ATT 47,50 2,91 7,50 5 12,50  
5 46 parson Marski GREEN PERRY'S CAFE MACCHIATO Riikka Laamanen ATT 35,68 3,87 -4,32 15 15  
  43 gribel Mocca MOCCA Nina Aalto TSAU         HYL  

Medi 2, kello 15:15, tuomari Marjo Heino, koirakoita 1, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT 32,69 4,22 -7,31 0 -7,31  
  49 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS         POIS  

Pikkumaksi 2, kello 15:15, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen TSAU 34,44 4,01 -5,56 0 -5,56 LUVA
2 52 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen SLAGO 38,03 3,63 -1,97 5 5  

Maksi 2, kello 15:15, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 borcol Savu SAUNAJAAKON TRICK Anna-Maija Sundman LAW 29,81 4,63 -10,19 0 -10,19 LUVA
2 54 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU 29,82 4,63 -10,18 0 -10,18  
3 53 kihnou Axu CABALLUS GEORGE ALEXANDER Mikael Montonen TSAU 39,00 3,54 -1,00 0 -1,00  
4 58 kihnou Pläkä CABALLUS KEEP CALM Mikael Montonen TSAU 30,46 4,53 -9,54 5 5  
  40 borcol Turma Tending Glint Jessi Landen KLUBI         HYL  
  55 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         POIS  
  56 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         POIS  

Pikkumini 3, kello 12:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä HSKH 41,78 3,47 1,78 0 1,78  
  59 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU         HYL  
  60 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  61 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH         POIS  

Mini 3, kello 12:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 shelam Kirill Taikahännän Prinssi Kirsi Hyvärinen ACTIV 33,33 4,35 -6,67 0 -6,67  
2 67 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 39,28 3,69 -0,72 0 -0,72  
3 65 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä LÄGI 43,57 3,33 3,57 0 3,57  
4 78 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari YLÖKK 33,35 4,35 -6,65 5 5  
5 64 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 37,87 3,83 -2,13 5 5  
6 75 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FPUKO 37,88 3,83 -2,12 5 5  
7 73 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 39,43 3,68 -0,57 5 5  
8 70 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU 41,18 3,52 1,18 5 6,18  
9 81 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 39,28 3,69 -0,72 10 10  
  74 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  77 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  82 papill Simo Pompeux Most Wanted Elisa Liemola RAUMA         HYL  
  68 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 12:45, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 29,15 4,97 -10,85 0 -10,85  
2 85 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 30,52 4,75 -9,48 0 -9,48  
3 87 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU 31,60 4,59 -8,40 0 -8,40  
4 101 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU 37,59 3,86 -2,41 0 -2,41  
  83 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  86 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  90 skette Pronssi Wayward Rainman Hanna Palomäki YLÖKK         HYL  
  94 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  95 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL  
  97 shelam Renly Cerebellum's When I Get Famous Riikka Laaksonen ATT         HYL  
  99 borcol MiG Aisknekht Vanquish Sanna Hovila LAW         HYL  
  102 espves Utu BONACHÓN KILLER QUEEN Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 13:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 slapko Koda NEREANEIDON TARINA KODASTA Maijaliina Vuori WECA 51,51 2,81 11,51 10 21,51  
  103 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  104 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  109 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  111 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  110 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         POIS  

Maksi 3, kello 13:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 26,16 5,54 -13,84 0 -13,84  
2 121 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 33,36 4,35 -6,64 5 5  
  105 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Helena Heino BAD         HYL  
  112 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  114 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  115 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  118 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  119 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  120 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD         HYL  
  116 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         POIS