Kilpailu 8.2.2020 A agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Medi 3] [Mini 3] [Pikkumini 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 24, ihanneaika 55 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 shelam Zira WandaPesa Coconut Zehra Zareen Kaisa Tsäro (EST) 41,88 5,25 -13,12 0 -13,12  
2 18 shelam LIZZI ELBAR'S BLACK JOCONDE Kaisa Tsäro (EST) 42,80 5,14 -12,20 0 -12,20  
3 1 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI 43,31 5,08 -11,69 0 -11,69  
4 11 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Sami Salminen PIRKU 43,73 5,03 -11,27 0 -11,27  
5 28 mudi Äpyli Harminpaikka Bitti Joni Länsivierto WECA 48,92 4,50 -6,08 0 -6,08  
6 12 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 41,71 5,27 -13,29 5 5  
7 16 borcol MiG Aisknekht Vanquish Sanna Hovila LAW 48,04 4,58 -6,96 5 5  
8 21 shelam Renly Cerebellum's When I Get Famous Riikka Laaksonen ATT 50,92 4,32 -4,08 5 5  
9 13 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 62,35 3,53 7,35 10 17,35  
10 5 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Pirhonen HAU 47,26 4,66 -7,74 20 20  
11 29 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 83,02 2,65 28,02 5 33,02  
  2 mudi Okinawa Irhaberki Orgona Okinawa Aurore Brelot (SUI)         HYL  
  4 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  6 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen KISA         HYL  
  7 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  9 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  10 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  15 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  17 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  19 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu NAS         HYL  
  20 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  23 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  24 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT         HYL  
  26 tarupi Vappu Hopp Fallera Böna Blomsterdröm Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  8 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         POIS  

Mini 3, kello 10:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 57 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 käävil Nacho LOVELY LION TOO FAST TO CATCH Janika Majasaari VAS 43,48 5,06 -13,52 0 -13,52  
2 39 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 45,45 4,84 -11,55 0 -11,55  
3 49 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 46,27 4,75 -10,73 0 -10,73  
4 44 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 46,81 4,70 -10,19 0 -10,19  
5 34 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 51,46 4,28 -5,54 0 -5,54  
6 51 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 52,45 4,19 -4,55 0 -4,55  
7 36 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Välttilä RAUMA 59,87 3,67 2,87 0 2,87  
8 41 mittel Tiara Gyanta's Messing With Masters Tanja Nummelin WECA 48,84 4,50 -8,16 5 5  
9 48 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU 49,51 4,44 -7,49 5 5  
10 50 wecoca Ketku Liebehund Red Troll Mikko Palsola JAU 55,65 3,95 -1,35 5 5  
11 40 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 57,39 3,83 0,39 10 10,39  
  32 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  35 koohon Rianna Bullbenz Kooi Nora Sade Anne Trygg ATT         HYL  
  38 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  42 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  

Pikkumini 3, kello 10:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 57 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  53 phalen Frey LEAD-STAR'S FREY FRERICK Maiju Valtonen BAD         HYL  
  54 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 16:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 35,39 5,37 -14,61 0 -14,61  
2 55 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 41,16 4,62 -8,84 0 -8,84  
3 62 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 46,96 4,05 -3,04 0 -3,04  
4 65 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen ATT 37,36 5,09 -12,64 5 5  
5 56 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka ATT 47,85 3,97 -2,15 20 20  
6 61 slapko Koda NEREANEIDON TARINA KODASTA Maijaliina Vuori WECA 56,96 3,34 6,96 15 21,96  
  58 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen SLAGO         HYL  
  59 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  60 auskel Maru KONNUUKSIEN AINA ILONA Kaisa Kujala RAUMA         HYL  
  64 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  90 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  

Maksi 3, kello 16:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 16, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 34,29 5,54 -15,71 0 -15,71  
2 80 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 38,63 4,92 -11,37 0 -11,37  
3 71 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 43,44 4,37 -6,56 0 -6,56  
4 79 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 35,73 5,32 -14,27 5 5  
5 73 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD 37,06 5,13 -12,94 5 5  
6 69 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT 43,44 4,37 -6,56 5 5  
  57 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  66 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  67 auskel Myytti Ringarooma Mythbuster Tiina Jaakkola SWAT         HYL  
  68 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  72 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  74 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  75 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS         HYL  
  78 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Paatelainen LAW         HYL  
  81 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  82 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  70 borcol Veikko MYYTIN PIKKUVELI Riikka Martti ATT         POIS  
  77 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         POIS