Kilpailu 9.2.2020 D hyppyrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumaksi 3] [Maksi 3] [Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2] [Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1]

Pikkumaksi 3, kello 10:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 30,50 5,51 -11,50 0 -11,50  
2 12 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT 31,69 5,30 -10,31 0 -10,31  
3 7 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg KLUBI 31,72 5,30 -10,28 0 -10,28  
4 1 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT 33,62 5,00 -8,38 0 -8,38  
5 5 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 31,28 5,37 -10,72 5 5  
6 4 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 31,59 5,32 -10,41 5 5  
7 8 auspai Melu OUNOU OPTIMAALINEN OHRAPIRTELÖ Sanni Wahlroos RFF 32,57 5,16 -9,43 5 5  
8 9 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 33,76 4,98 -8,24 5 5  
  3 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  

Maksi 3, kello 10:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI 29,87 5,62 -12,13 0 -12,13  
2 31 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg KLUBI 30,21 5,56 -11,79 0 -11,79  
3 21 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA 30,37 5,53 -11,63 0 -11,63  
3 22 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Paatelainen LAW 30,37 5,53 -11,63 0 -11,63  
5 20 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI 31,47 5,34 -10,53 0 -10,53  
6 26 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 32,35 5,19 -9,65 0 -9,65  
7 14 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 32,49 5,17 -9,51 0 -9,51  
8 2 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW 34,38 4,89 -7,62 0 -7,62  
9 23 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 29,39 5,72 -12,61 5 5  
10 24 borcol Ykä PROMILLEN ISOKAATO Sari Vähäniitty JoA 30,18 5,57 -11,82 5 5  
11 27 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 30,30 5,54 -11,70 5 5  
12 29 borcol Sori SAUNAJAAKON DREAM CATCHER mila oravecz LAW 32,05 5,24 -9,95 5 5  
13 19 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 33,24 5,05 -8,76 10 10  
  13 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  16 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Santtu Stenberg KLUBI         HYL  
  17 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  25 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD         HYL  
  30 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  91 borcol IPA Toberoi Pine Sari Matilainen JANKK         HYL  
  18 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         POIS  

Pikkumini 3, kello 11:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 41,54 4,04 -0,46 0 -0,46  
2 36 chihul Milo TÄHTITAIAN KATUJEN KINGI Laura Myllylä TSAU 57,44 2,92 15,44 5 20,44  
  34 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Marianna Riipi ATT         HYL  

Mini 3, kello 11:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI 31,59 5,32 -10,41 0 -10,41  
2 43 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 32,06 5,24 -9,94 0 -9,94  
3 48 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU 35,31 4,76 -6,69 0 -6,69  
4 51 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK 40,88 4,11 -1,12 0 -1,12  
5 49 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT 45,89 3,66 3,89 5 8,89  
6 50 parson Erin Scotstyles Mindy Super Oona Mäntysaari ATT 40,65 4,13 -1,35 15 15  
  38 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  39 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  41 gribru Tofu TOFU Nina Aalto TSAU         HYL  
  44 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Hanna Sori TSAU         HYL  
  46 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  
  47 shelam Tracey PM Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  52 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  53 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  37 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä ATT         POIS  

Medi 3, kello 11:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 17, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 29,35 5,72 -12,65 0 -12,65  
2 62 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 30,81 5,45 -11,19 0 -11,19  
3 61 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK 31,91 5,26 -10,09 0 -10,09  
4 60 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 32,06 5,24 -9,94 0 -9,94  
5 100 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 33,78 4,97 -8,22 0 -8,22  
6 64 shelam Näppärä KARION VALENTINE'S BRIDAL Jenni Ahtola-Robles ATT 38,39 4,38 -3,61 0 -3,61  
7 58 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 40,58 4,14 -1,42 0 -1,42  
8 57 espves Toivo NADADOR JUGADOR ESPERANZADO Katja Äärilä RAUMA 40,24 4,17 -1,76 5 5  
  55 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  56 shelam Juksu ABUNDANTIA'S BI BLACK DIAMOND Kaisa Vehmaa RFF         HYL  
  59 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  63 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  66 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  67 espves Utu BONACHÓN KILLER QUEEN Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  
  68 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  69 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  71 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  65 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT         POIS  

Mini 2, kello 12:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 koohon Lemon BULLBENZ KOOI LEMON NORA Anne Trygg ATT 35,33 4,36 -6,67 5 5  
2 73 petbra Hector HERTTAINEN HELIOS Merja Tapola ForPK 54,87 2,81 12,87 10 22,87  
  75 shelam Rozzie HIGHTIME MIDNIGHT WINTER ROSE Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  78 shelam Tirak KRÅKESLOTTETS AURA Maria Pellas ÅBSK         HYL  

Medi 2, kello 12:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 2, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 shelam Haýlíe Flyland Impression Sascha Vadagnin (SUI) 28,63 5,38 -13,37 0 -13,37  
2 82 kesvil Ebbe Esswalds black piri piri Jessica Jansson ÅBSK 36,85 4,18 -5,15 0 -5,15 LUVA

Pikkumaksi 2, kello 12:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 mudi ZARA MUSTANTASSUN PAMILA Jarkko Palm ATT 30,71 5,01 -11,29 5 5  
  83 entbpk Bosu Bodeguita del Medio Swiss Tricolor Hedi Peterson (EST)         HYL  
  86 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 12:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 kihnou Pläkä CABALLUS KEEP CALM Mikael Montonen TSAU 36,02 4,27 -5,98 10 10  
  88 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  89 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  90 dalmat Pörri DALAMIGOS I'M SO EXCITED Tarja Helsi-Ojaranta TSAU         HYL  
  93 borcol Savu SAUNAJAAKON TRICK Anna-Maija Sundman LAW         HYL  
  94 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  95 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  

Pikkumini 1, kello 13:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 phalen Misti THINGUMMY'S SO PRETTY APRIL MIST Jaana Salonen KAT 34,02 4,53 -7,98 5 5  
2 96 jackru Bessica JACKXELLENT ULTIMATE DIVA Sonja Hilvo PAGIS 43,29 3,56 1,29 5 6,29  
3 97 käävil Nyyti LEONINE WELL GOODNESS GRACIOUS ME Ida Rekola EKK 61,48 2,50 19,48 10 29,48  
  98 jackru Matti BOLDANDBRAINY TWIST AND SHOUT Carita Edgren TSAU         HYL  

Mini 1, kello 13:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 käävil Ninni CANMOY'S FITTING WELL Reetta Huovinen EKK 37,59 4,10 -4,41 0 -4,41 LUVA
2 109 käävil Emma LEONINE WISH YOU WELL Reetta Huovinen EKK 38,77 3,97 -3,23 5 5  
3 103 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH 39,98 3,85 -2,02 15 15  
4 102 bicfri Topi LEEWARD'S EVEN WHEN I LOSE I'M WINNING Timo Mäenpää ATT 55,28 2,79 13,28 15 28,28  
  100 kääsna Indy IMBREZ DOING IT RIGHT Auli Kemppainen RFF         HYL  
  104 papill Taru RED GHOST'S SNOWGIRL'S TINKER BELL Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  106 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         HYL  
  108 kääsna Melly BLACK DROP IM GETTING GOLDEN WINGS Auli Kemppainen RFF         HYL  

Medi 1, kello 13:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 1, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  110 pyrpap Gloria DROLE D'OISEAU GACHETTE DE FEU Julianne Kemppainen RAUMA         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 13:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 porves Tiuhti GOTCHA I AM TWILLIGHT Petra Pippingsköld ATT 34,13 4,51 -7,87 15 15  
  113 whippe Tarja MEI DAN PIKACHU Anette Lindell TSAU         HYL  
  114 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  115 lappor Aava LUMI Marie Tuomi LAPPA         HYL  

Maksi 1, kello 13:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 42 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126 borcol Storm Shadow of aire Thunderstorm Aurore Brelot (SUI) 27,25 5,65 -14,75 0 -14,75 LUVA
2 125 sakpai Juni NEXOCAN JUHANNUSTAIKA Helena Heino BAD 31,80 4,84 -10,20 0 -10,20 LUVA
3 124 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT 47,96 3,21 5,96 5 10,96  
4 120 silnou CANDY MEI DAN MOET ET CHANDON Katja Virtanen TASSU 46,85 3,29 4,85 10 14,85  
5 130 borcol Jade STRONG SOUND FANTASTIC FLOW Mauri Helle LAW 37,75 4,08 -4,25 15 15  
6 127 kulnou Hertta CREAMY WHISPER'S VOICE OF MY HEART Noora Rautionmaa TSAU 51,80 2,97 9,80 15 24,80  
7 128 labnou Nala ADVENTURER'S KINGS QUEENS BEGGARS'N THIEVES Mathilda Suominen TSAU 37,30 4,13 -4,70 25 25  
  116 borcol Olavi Sauropod Ani Oksanen TSAU         HYL  
  117 pinser Rosi FERENCE BRIDE OF DESIRE Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  118 borcol Kaapo VINDICATE'S MINI MILTON Aila Laitinen ATT         HYL  
  119 auspai Olga MAISE'S OBEDIENT OLGA Anitta Keskitalo APK         HYL  
  121 borcol Singha SAUNAJAAKON BLACK PANTHER mila oravecz LAW         HYL  
  122   Tito TITO Noora Kesti FPUKO         HYL  
  123 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO         HYL  
  129 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  131 borcol Aino-Liisa VINDICATE'S GOLDEN HEART Saana Harjula RFF         HYL  
  132 borcol Jouni LUGIA OF SHADOWMAN Ani Oksanen TSAU         HYL  
  133 silnou TAIKA MEI DAN PINA COLADA Katja Virtanen TASSU         HYL  
  400 dalmat Emma Aboensis Gem of Forrest Heidi Kohonen ATT         HYL