Kilpailu 9.2.2020 E agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3] [Pikkumini 2] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2] [Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1]

Pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  35 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  

Mini 3, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 käävil Hirmu Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Suuronen ATT 51,57 4,13 -4,43 0 -4,43 SERT-A AVA
  38 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  39 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  42 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  43 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  45 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Helena Heino BAD         HYL  
  46 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  
  48 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU         HYL  
  50 parson Erin Scotstyles Mindy Super Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  51 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  52 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  53 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  

Medi 3, kello 10:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 16, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 40,52 5,26 -13,48 0 -13,48  
2 63 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 46,67 4,56 -7,33 0 -7,33  
3 60 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 42,08 5,06 -11,92 5 5  
4 61 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK 44,68 4,77 -9,32 5 5  
5 58 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 72,22 2,95 18,22 10 28,22  
  55 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  56 shelam Juksu ABUNDANTIA'S BI BLACK DIAMOND Kaisa Vehmaa RFF         HYL  
  57 espves Toivo NADADOR JUGADOR ESPERANZADO Katja Äärilä RAUMA         HYL  
  59 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  62 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  64 shelam Näppärä KARION VALENTINE'S BRIDAL Jenni Ahtola-Robles ATT         HYL  
  65 koohon Pauli OORBELLEN PAUL Mia Tuuva ATT         HYL  
  66 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  67 espves Utu BONACHÓN KILLER QUEEN Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  
  69 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  100 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 10:55, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 40,20 5,30 -13,80 0 -13,80  
2 9 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 48,05 4,43 -5,95 5 5  
3 5 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 53,24 4,00 -0,76 10 10  
  3 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  4 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  8 auspai Melu OUNOU OPTIMAALINEN OHRAPIRTELÖ Sanni Wahlroos RFF         HYL  
  10 schape Kuje PUUPARRAN BEN Sanni Ahanen RFF         HYL  
  12 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT         HYL  

Maksi 3, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 19, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  2 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  13 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  14 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  15 pitcol Rambo SAY WUF NO CAN DO Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  17 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  19 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  20 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI         HYL  
  21 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL  
  22 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Paatelainen LAW         HYL  
  23 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  24 borcol Ykä PROMILLEN ISOKAATO Sari Vähäniitty JoA         HYL  
  25 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino BAD         HYL  
  26 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  27 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  28 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  29 borcol Sori SAUNAJAAKON DREAM CATCHER mila oravecz LAW         HYL  
  32 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  33 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI         HYL  
  91 borcol IPA Toberoi Pine Sari Matilainen JANKK         HYL  
  18 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  30 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         POIS  

Pikkumini 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  134 papill Ninja THINGUMMY'S PRETTY PENELOPE Jaana Salonen KAT         HYL  

Mini 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 shelam Dina Villanillan Metsänkeiju Karoliina Karkulahti KOTKA 37,26 5,29 -13,74 15 15  
2 78 shelam Tirak KRÅKESLOTTETS AURA Maria Pellas ÅBSK 58,13 3,39 7,13 10 17,13  
3 79 gribel PaiPai PAIPAI Nina Aalto TSAU 58,58 3,36 7,58 15 22,58  
  72 gribel Mocca MOCCA Nina Aalto TSAU         HYL  
  73 petbra Hector HERTTAINEN HELIOS Merja Tapola ForPK         HYL  
  75 shelam Rozzie HIGHTIME MIDNIGHT WINTER ROSE Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  76 koohon Lemon BULLBENZ KOOI LEMON NORA Anne Trygg ATT         HYL  
  77 engkte Lilo DOWITHSTYLE'S ALANNA Sonja Rantti BAT         HYL  

Medi 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 kesvil Ebbe Esswalds black piri piri Jessica Jansson ÅBSK 55,19 3,57 4,19 10 14,19  
  80 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  81 shelam Haýlíe Flyland Impression Sascha Vadagnin (SUI)         HYL  

Pikkumaksi 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 mudi ZARA MUSTANTASSUN PAMILA Jarkko Palm ATT 40,15 4,91 -10,85 0 -10,85 OIVA
  83 entbpk Bosu Bodeguita del Medio Swiss Tricolor Hedi Peterson (EST)         HYL  
  84 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  85 snauts Osku MERDICO DORIAN Teija Virtaranta ATT         HYL  
  86 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 kihnou Pläkä CABALLUS KEEP CALM Mikael Montonen TSAU 45,15 4,36 -5,85 10 10  
2 93 borcol Savu SAUNAJAAKON TRICK Anna-Maija Sundman LAW 51,00 3,86 0,00 10 10  
3 94 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 52,79 3,73 1,79 15 16,79  
  88 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL  
  89 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  90 dalmat Pörri DALAMIGOS I'M SO EXCITED Tarja Helsi-Ojaranta TSAU         HYL  
  95 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  

Pikkumini 1, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 phalen Misti THINGUMMY'S SO PRETTY APRIL MIST Jaana Salonen KAT 40,60 3,87 -8,40 5 5  
2 98 jackru Matti BOLDANDBRAINY TWIST AND SHOUT Carita Edgren TSAU 55,32 2,84 6,32 5 11,32  
3 97 käävil Nyyti LEONINE WELL GOODNESS GRACIOUS ME Ida Rekola EKK 68,50 2,29 19,50 5 24,50  

Mini 1, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 kääsna Melly BLACK DROP IM GETTING GOLDEN WINGS Auli Kemppainen RFF 32,46 4,84 -16,54 0 -16,54 OIVA
2 101 käävil Ninni CANMOY'S FITTING WELL Reetta Huovinen EKK 39,55 3,97 -9,45 0 -9,45 OIVA
3 102 bicfri Topi LEEWARD'S EVEN WHEN I LOSE I'M WINNING Timo Mäenpää ATT 44,24 3,55 -4,76 0 -4,76 LUVA
4 100 kääsna Indy IMBREZ DOING IT RIGHT Auli Kemppainen RFF 46,53 3,37 -2,47 10 10  
  104 papill Taru RED GHOST'S SNOWGIRL'S TINKER BELL Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  105 shelam Sumi SHET UP VALUEABLE ONE Elina Jalonen ATT         HYL  
  107 shelam Wilda BUSTLING'S ALL OR NONE Fanny Lindfors LAW         HYL  
  109 käävil Emma LEONINE WISH YOU WELL Reetta Huovinen EKK         HYL  
  103 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH         POIS  

Medi 1, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 pyrpap Gloria DROLE D'OISEAU GACHETTE DE FEU Julianne Kemppainen RAUMA 40,15 3,91 -8,85 5 5  
  111 parson Totti Scream Cracker's S-Type Mira Povelainen ATT         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  112 porves Tiuhti GOTCHA I AM TWILLIGHT Petra Pippingsköld ATT         HYL  
  113 whippe Tarja MEI DAN PIKACHU Anette Lindell TSAU         HYL  
  114 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI         HYL  

Maksi 1, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 borcol Aino-Liisa VINDICATE'S GOLDEN HEART Saana Harjula RFF 31,59 4,97 -17,41 0 -17,41 LUVA
2 124 lyhcol Eetu HELMISIMPUKAN KELMI Katja Honkasalo ATT 38,57 4,07 -10,43 0 -10,43 PAVA
3 117 pinser Rosi FERENCE BRIDE OF DESIRE Eerika Kiiski TSAU 46,68 3,36 -2,32 5 5  
4 122   Tito TITO Noora Kesti FPUKO 45,73 3,43 -3,27 10 10  
5 128 labnou Nala ADVENTURER'S KINGS QUEENS BEGGARS'N THIEVES Mathilda Suominen TSAU 44,54 3,52 -4,46 15 15  
  116 borcol Olavi Sauropod Ani Oksanen TSAU         HYL  
  119 auspai Olga MAISE'S OBEDIENT OLGA Anitta Keskitalo APK         HYL  
  121 borcol Singha SAUNAJAAKON BLACK PANTHER mila oravecz LAW         HYL  
  123 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO         HYL  
  126 borcol Storm Shadow of aire Thunderstorm Aurore Brelot (SUI)         HYL  
  127 kulnou Hertta CREAMY WHISPER'S VOICE OF MY HEART Noora Rautionmaa TSAU         HYL  
  129 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  130 borcol Jade STRONG SOUND FANTASTIC FLOW Mauri Helle LAW         HYL