2023

 

Toko-PM 11.-12.11.2023 Ruotsi

🏆 Tarja Melakari ja borcol Xena joukkue hopeaa

 

Agility MM 4.-8.10.2023 Tsekki

🏆 Maria Sori ja cocspa Daim agiltyradan voitto

 

PAWC 30.8.-3.9.2023 Hollanti

🏆 Marika Ruohonen voitti para-6 luokassa MM-kultaa auskel Tykin kanssa sekä MM-hopeaa auskel Zalaman kanssa.

 

Agility SM 25.-27.8.2023

🏆 Medien SM-kultaa Maria Sori ja cocspa Daim

 

Agility PM 12.-13.8.2023

🏆 Medien joukkuepronssia Maria Sori ja cocspa Daim

 

Agility EO 20.-23.7.2023 Tanska

🏆 Maria Sori ja cocspa Daim, medien joukkueagilityradan voittaja ja joukkuehyppyradan 6. 

 

Toko-SM 15.-16.7.2023

🏆 Tarja Melakari ja bordercollie Gingerbell Xena SM-hopeaa

 

Toko-MM 22.-25.6.2023 Espanja

🏆 Tarja Melakari ja borcol Xena joukkue hopeaa

 

Agility JSP SM-kisat 16.-18.6.2023, Rovaniemi

🏆 alle 12v mineissä Daniel Viljastu ja shelam Witzi hopeaa sekä Daniel ja shelam Kirppu pronssia 

🏆 alle 12v pikkumakseissa Daniel Viljastu ja borcol Ruuti hopeaa  

🏆 Para-6 luokan tuloksissa Marika Ruohonen vei kolmoisvoiton: Kultaa auskel Tykki, hopeaa borcol Oro ja pronssia auskel Zalama.  

 

V-S agilityn piirinmestaruuskilpailu 2023 (6.5.23)

 

🏆 piirinmestaruuskultaa pikkuminit: Wilhelmina Koivunen ja käävil Nasu

🏆 piirinmestaruuspronssi pikkuminit: Nina Aalto ja petbra Yula

 

🏆 Joukkuekultaa minit: 

Daniel Viljastu ja Witzi

Sema Ahsen-Bore ja Aida

Arja Roms ja Whiskey

Lotta Jokinen ja Kirppu

🏆 Joukkuehopeaa minit: 

Jenna Itkonen ja Mandy

Wilhelmina Koivunen ja Nasu

Auli Kemppainen ja Melly

Maria Sori ja Leya 

🏆 Joukkuehopeaa pikkumaxit

Taija Salokannel ja Ihku

Taija Salokannel ja Ilo

Anne Ristiniemi ja Inxu

Marika Ruohonen ja Zalama

🏆 Joukkuepronssia maxit

Aina Stenberg ja Chin Chin

Marika Ruohonen ja Oro

Petri Mannonen ja draco

Tarja Helsi-Ojaranta ja Pörri

 

Agility halli-SM (25.-26.3.23)

🏆 halli-SM pronssia pikkuminit: Wilhelmina Koivunen ja käävil Nasu

 

2022

Agility JSP 2022 (19.6.22)

Juniorit

🏆 Juniori 15-18v xS kultaa Wilhelmina Koivunen ja Nasu

🏆 Juniori 15-18v Medi pronssia Wilhelmina Koivunen ja Toka 

🏆 Juniori 12-14v sL pronssia Minni-Maria Koivunen ja Tigru 

Para 6 luokka

🏆 kultaa sL Marika Ruohonen ja Zalama

🏆 hopeaa sL Marika Ruohonen ja Tykki

🏆 kultaa maxit Marika Ruohonen ja Oro

 

V-S agilityn piirinmestarit 2022 (19.2.22)

🏆 Piirinmestaruuspronssia maxit: Tarja Helsi-Ojaranta ja dalmat Pörri

🏆 Joukkuekultaa pikkumaxit: 

Taija Salokannel ja Ihku 

Marika Ruohonen ja Tykki

Marika Ruohonen ja Zalama

Anne Ristiniemi ja Inxu

🏆 Joukkuehopeaa pikkumaxit:

Karoliina Wilkman ja Yoda

Tiina Selenius ja Kaks

Marika Ruohonen ja Zaqueen

Minni-Maria Koivunen ja Tigru

🏆 Joukkuehopeaa maxit:

Elisa Lyyrtö ja Harri

Petri Mannonen ja Draco

Tarja Helsi-Ojaranta ja Pörri

Niina Manninen ja Rhona

🏆 Joukkuekultaa pikkuminit:

Wilhelmina Koivunen ja Nasu

Nina Aalto ja Yula

Mirka Pekkalainen ja Maggie

Laura Myllylä ja Milo

🏆 Joukkuepronssia minit:

Minna Koskinen ja Yatzi

Jenna Itkonen ja Mandy

Nina Aalto ja Latte

Sema Ahsen-Böre ja Aida

🏆 Joukkuehopeaa medit:

Iida Leppänen ja Alpo

Kirsi Kiljander ja Chili

Wilhelmina Koivunen ja Toka 

2021

Agility Games-SM 2021

 🏆 SM-hopeaa gamblers pikkuminit: Laura Myllylä ja chihul Milo

🏆 SM-pronssia games pikkuminit: Laura Myllylä ja chihul Milo

Agility JSP 2021

🏆 SM-kultaa para-6: Marika Ruohonen ja auskel Zalama

🏆 SM-hopeaa Seniori 60+: Tiina Selenius ja auskel Toka

V-S rally-tokon piirinmestarit 2021

🏆 Joukkuepiirinmestarit: Sanna Kunnasvirta ja espves Papu, Pia Heikkilä ja borcol Kajo, Niina Pohjola ja labnou Tiuku sekä Sanni Murto ja auspai Parsa

🏆 Yksilöhopeaa Sanni Murto ja auspai Parsa

V-S tokon piirinmestarit 2021

🏆 Joukkuepiirinmestarit: Henriikka Eloluoto ja kulnou Manteli, Leena Välimäki ja borcol Just, Sanni Murto ja auspai Lisko sekä Jenni Hackzell ja borcol Lill

V-S agilityn piirinmestarit 2021

🏆 Pikumini-joukkuepiirinmestarit: Laura Myllylä ja chihul Milo, Wilhelmiina Koivunen ja käävil Nasu, Mirka Pekkalainen ja shitzu Maggie sekä Eija Kumpula ja kleins Ina

🏆 Mini-joukkuepiirinmestarit: Nina Aalto ja gribel Mocca, Asko Jokinen ja shelam Kirppu, Kirsi Kiljander ja kääpin Mini sekä Asko Jokinen ja shelam Witzi

2020

V-S agilityn piirinmestarit 2020

🏆 Pikkuminien piirinmestarit: Wilhelmina Koivunen ja Nasu. Lisäksi Nasusta leivottiin uusi hyppyvalio! 

🏆 Minien piirinmestarit: Maria Sori ja Leya 

🏆 Maksien piirinmestarit: Petri Mannonen ja Rapp

🏆 Mini-joukkue piirinmestarit: Maria Sori ja Leya, Maria Sori ja Malla, Hanna Sori ja Maya sekä Sanna Kunnasvirta ja Pulla

🏆 Medi-joukkue piirinmestarit: Maria Sori ja Daim, Kirsi Kiljander ja Chili, Åsa Rancken ja Tofsan sekä Eva Kajander ja Luca

🏆 Maksi-joukkue piirinmestarit: Petri Mannonen ja Rapp, Niina Manninen ja Zorya, Taija Salokannel ja Ilo sekä Tarja Helsi ja Pörri.

 

2019

TOKOn piirinmestaruuskilpailut 5.10.2019

V-S piirinmestari

borcol Tendin Win ja Leena Välimäki

Joukkuepiirinmestari Tsau1

jackru Boldandbrainy Molto Giubiloso ja Carita Edgren

novnou Small Fetcher Nokkela Nita ja Heli Laaksonen

labnou Pommac ja Katja Taskinen

belpat Flammeus U Should Know me ja Iida Rinne

borcol Tending Win ja Leena Välimäki

Seuramestarit 2019

Pikkumini: Eija Kumpula ja kleins Ina

Mini: Maria Sori ja shelam Maya

Medi: Eva Kajander ja shelam Luca

Pikkumaxi: Olivia Helin ja parcol Tyyne

Maxi: Niina Manninen ja lyhcol Zorya

MÖLLIT

mini: Nina Aalto ja petbra Plätty

medi: Eeva Brockmann ja shelam Nella

maxi: Nina Lillmangs ja x-rotu Elmo

Paras juniori: Olivia Helin

Paras seniori: Åsa Rancken

Paras veteraani: Shelam Maya ja Maria Sori

Paljon onnea Tsaun mestareille!

Kaikki tulokset

Seuramestarit 2018

Avoin
Pikkumini Nina Aalto ja Pähkinä
Mini Maria Sori ja Leya
Medi Asko Jokinen ja Hilma
Pikkumaksi Taija Salokannel ja Iisi
Maksi Santtu Stenberg ja RaiRai

Möllit
Mini Milla Antikainen ja Nekku
Medi Janette Piirto ja Kyu
Maksi Marika Karulinna ja Namu

Paras Juniori: Maria Sori
Paras Seniori: Asko Jokinen
Paras veteraani: RaiRai

Agilityn piirinmestaruuskilpailut 2018

TSAU voitti pikkumakseissa joukkuekultaa. Joukkueeseen kuuluivat: Santtu Stenberg ja borcol Chin Chin, Santtu Stenberg ja borcol RaiRai, Sonja Paavola ja auskel Noah sekä Tiina Salonen ja auskel Frida.

Mini-luokassa TSAU sai joukkuehopeaa. Mini-joukkueessa kisasivat: Jenni Hoviseppä ja parson Fanny, Asko Jokinen ja shelam Witzi, Sanna Kunnasvirta ja käävil Pulla sekä Jarmo Kumpulainen ja käävil Rosso.

Maxi-luokassa TSAU sai joukkuepronssia, joukkueeseen kuuluivat Petri Mannonen ja borcol Rapp, Anette Lindell ja borcol Olavi, Niina Manninen ja lyhcol Zorya sekä Taija Salokannel ja borcol Iisi.

Medi-luokassa TSAU sai joukkuepronssia, tässä joukkueessa kisasivat Eva Kajander ja shelam Luca, Kirsi Kiljander ja manter Chili, Katja Taskinen ja shelam Amigo sekä Taru Stenberg ja espves Pippsa.

Yksilökilpailussa maxi-luokassa Santtu Stenberg ja borcol Chin Chin voittivat kultaa ja Niina Manninen ja lyhcol Zorya hopeaa.

Pikkumaxi-luokassa Santtu Stenberg ja borcol RaiRai voittivat hopeaa.

Medi-luokassa Kirsi Kiljander ja manter Chili saivat pronssia.

Mini-luokassa Maria Sori ja shelam Leya saivat hopeaa ja Asko Jokinen ja shelam Kirppu pronssia.

Rally-tokon piirinmestaruuskilpailut 2018

Varsinais-Suomen piirinmestaruuskilpaluissa TSAU:n joukkue voitti kultaa. Joukkueeseen kuuluivat Marja Asikainen ja kihnou Tomppa, Yrjö Kokkonen ja shelam Vipo, Sanni Murto ja auspai Termis, sekä Anri Saarinen ja holpal Karu.

Sanni Murto ja auspai Termis myös voittivat piirinmestaruuden yksilöissä.

Tokon piirinmestaruuskilpailut 2018 

Varsinais-Suomen piirinmestaruuskilpailuissa TSAU:n joukkue voitti kultaa. Joukkueeseen kuuluivat Marianne Asikainen ja borcol Freya, Mira Järvinen ja kulnou Jörö, Sanni Murto ja auspai Parsa, sekä Iida Rinne ja belpat Kauko.

Piirinmestaruuden voittivat Leena Välimäki ja borcol Just. Toiseksi yksilökisassa tulivat Tarja Melakari ja borcol Flix, kolmanneksi Mira Järvinen ja kulnou Sisu.

Pohjoismaiden mestaruuskilpailut 2018

Santtu Stenberg ja borcol Rai Rai voittivat PM-pronssia!

JSP 2018 Pietarsaari 4.-5.8.2018

Maria Sori voitti junioreiden minien SM-kultaa Leyalla ja SM-hopeaa Mayalla.

Wilhelmina Koivunen voitti lasten minien SM-hopeaa Nasulla.

Marika Ruohonen voitti para SM-kultaa Zalamalla ja SM-hopeaa Tykillä.