Kilpailu 4.12.2021, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [A Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [A Pikkumini 3] [B Pikkumini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [B Medi 3] [B Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Medi 3] [C Mini 3] [C Pikkumini 3] [C Maksi 3] [C Pikkumaksi 3]

A agilityrata, mini 2, kello 10:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 4, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 kääsnp Indy IMBREZ DOING IT RIGHT Auli Kemppainen RFF 44,95 3,87 -10,05 5 5  
  3 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL  
  5 käävil Martta PALMALE'OS BREWED WITH LOVE Anni Aaltonen ATD         HYL  
  6 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  2 parson Nike ARBOR VITAE NIKE Laura Palviainen JAU         POIS  
  4 käävil Tirpanen Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Kerminen ATT         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 10:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 kesvil Väinö FILAGON EASY TO FLY Christina Reinikainen YLÖKK 37,15 4,68 -17,85 0 -17,85 LUVA
2 12 espves Utu BONACHÓN KILLER QUEEN Liisa Haapsaari MYNSK 36,26 4,80 -18,74 5 5  
3 11 shelam Ihqu FROSTY NIGHT'S CRAFTY SNOW QUEEN Marjo Alander WECA 35,75 4,87 -19,25 10 10  
  8 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL  
  9 shelam Leo SHEGUR'N LEONARDO Mika Murtojärvi ATT         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 10:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 auskel Sykke KIIPELIN TUHAT TARINAA Reetta Keski-Lahti HI-HA 32,48 5,36 -22,52 0 -22,52 OIVA
2 13 borcol Rosé PROMILLEN KIR ROYAL Tuulia Liuhto LAW 36,15 4,81 -18,85 5 5  
  16 auspai My OUNOU PÄÄTTÄVÄINEN PUSUKONE Anna Laakso ATT         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 10:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg LÄGI 37,48 4,64 -17,52 15 15  
  20 belpag Nola NOLA DE BRUINE BUCK Eija Grof LÄGI         HYL  
  21 labnou Evinrude GAMEGAINER EVINRUDE Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  23 dalmat Emma ABOENSIS GEM OF FORREST Heidi Kohonen ATT         HYL  
  24 sakpai Sissi COPAVOX BLITZ Teija Paijola TASSU         HYL  
  25 borcol Excel SIP OF EXCELLENCE SONIC WORKAHOLIC Eve Taipale TSAU         HYL  
  19 borcol Jade STRONG SOUND FANTASTIC FLOW Mauri Helle LAW         POIS  

A agilityrata, pikkumini 1, kello 11:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 kleimr Hilla RAMOVET'S EUGLENA Hannakaisa Niela-Vilen RÄHMIS 72,48 2,41 22,48 15 37,48  
  27 chihul Minni SHAPIRO'S SIRMA SURPRESA Kerttu Teräs TSAU         HYL  
  28 jackru Matti BOLDANDBRAINY TWIST AND SHOUT Carita Edgren TSAU         HYL  
  30 petbra Yula HRUSTALNAYA MECHTA YULA Nina Aalto TSAU         HYL  

A agilityrata, mini 1, kello 11:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 0, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  33 käävil Hippo CANERIS INDIRA Kaisa Mustalampi TSAU         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 11:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 1, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 cocspa Huima LAHJAKAS HUIMA Katja Parpala LÄGI 45,03 3,89 -2,97 20 20  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Gail UPOS GLOSS Tiina Muros TSAU 34,93 5,01 -13,07 5 5  
2 39 borcol Tigru EASYPOWER'S BIANCA Minni-Maria Koivunen TSAU 46,09 3,80 -1,91 15 15  
  38 auskel Tikki SABLETAIL'S CUPCAKE Antti Louhekari KIRSUT         HYL  
  40 koohon Winston MARICOSAN'S THIUS SILVA Erica Nykvist TSAU         HYL  
  41 auskel Kaks ROYAL COCTAIL WARMA WIPELTÄJÄ Tiina Selenius TSAU         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 11:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  45 holpal Onni KARE-SARAN GOOFY Jessica Uussaari ATT         HYL  
  47 belpag Lakken JE M'APPELLE ELTON Cecilia Jungarå ATT         HYL  
  49 borcol Sala WOOLLANDIAN SALANDER Tiia Grönholm LÄGI         HYL  
  50 lyhcol Rhona NIGHTWEAVER'S SIRRIS OF THE DARKMOON Niina Manninen TSAU         HYL  
  52 borcol Viiri UPOS GEASA Annika Miikkulainen TSAU         HYL  
  53 borcol Kettu ILMILIEKIN KETTU Mari Raulio I-HAH         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 0:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 38,11 5,51 -16,89 0 -16,89  
2 63 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW 38,19 5,50 -16,81 0 -16,81  
3 54 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 40,49 5,19 -14,51 0 -14,51  
4 65 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 49,70 4,23 -5,30 0 -5,30  
5 70 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 44,29 4,74 -10,71 5 5  
6 61 belpat Danteh DUVEL DANTEH Cecilia Jungarå ATT 47,78 4,40 -7,22 10 10  
  55 auspai Melu OUNOU OPTIMAALINEN OHRAPIRTELÖ Sanni Wahlroos RFF         HYL  
  56 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  57 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  60 labnou Hyde CAPANDUS IRISH COFFEE Essi Moring ÅBSK         HYL  
  62 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  64 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  66 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  67 auspai Räty OUNOU OPTIMISTIN OPPIPOIKA Marja Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  69 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  71 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  72 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  59 borcol Minkki Supravulpes Neovison Raisa Vähätalo JAU         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 0:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 37,98 5,53 -17,02 0 -17,02  
2 78 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI 39,28 5,35 -15,72 0 -15,72  
3 80 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW 40,20 5,22 -14,80 0 -14,80  
4 82 borcol Yoda PIKKUPAIMENEN HURRICANE IS COMING Karoliina Wilkman TSAU 48,01 4,37 -6,99 0 -6,99  
5 76 espves Bono NADADOR HERMANO BIEN HECHO Eva Kajander TSAU 47,74 4,40 -7,26 5 5  
  77 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  79 borcol Piina PROMILLEN IRISH COFFEE Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  81 auspai Rauha RED'N READY ARMED AND DANGEROUS Laura Pälä ÄETSÄ         HYL  
  83 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen ATT         HYL  
  75 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 0:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA 41,93 5,01 -13,07 0 -13,07 SERT-A
2 89 schape Hippu Soulshine Aika Pakkaus Sari Koivisto NAS 58,29 3,60 3,29 15 18,29  
  84 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT         HYL  
  85 kesvil Lenni Bluebells Family Anemone Emmi Lyyra ATT         HYL  
  86 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  87 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Milla Järvinen LAW         HYL  
  91 brater Bruno BRASLIGHT'S ZORBAS Erika Boman AGIAX         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 0:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 38,72 5,42 -16,28 0 -16,28  
2 104 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI 40,06 5,24 -14,94 0 -14,94  
3 103 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 44,64 4,70 -10,36 0 -10,36  
4 94 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU 47,90 4,38 -7,10 0 -7,10  
5 99 shelam Wilda BUSTLING'S ALL OR NONE Fanny Skog LAW 41,65 5,04 -13,35 5 5  
6 95 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT 54,84 3,83 -0,16 10 10  
7 102 shelam Willa PILVIMARJAN WENG Heini Lehtonen TSAU 54,64 3,84 -0,36 15 15  
  96 kääsnp Melly BLACK DROP IM GETTING GOLDEN WINGS Auli Kemppainen RFF         HYL  
  97 kesvil Sirius ZEBEC RUNNING RANDY Ulla Viholainen SVK         HYL  
  98 shelam Louis SUSADAN LOUIS Tuula Karhu ACTIV         HYL  
  100 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU         HYL  
  101 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         HYL  
  105 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  92 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 0:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 47,20 4,45 -9,80 5 5  
2 107 parson Foxy TAMMENKOLON WIXEN Annamaria Ristimäki RAUMA 54,61 3,85 -2,39 10 10  

B agilityrata, pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  27 chihul Minni SHAPIRO'S SIRMA SURPRESA Kerttu Teräs TSAU         HYL  
  28 jackru Matti BOLDANDBRAINY TWIST AND SHOUT Carita Edgren TSAU         HYL  
  30 petbra Yula HRUSTALNAYA MECHTA YULA Nina Aalto TSAU         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 cocspa Huima LAHJAKAS HUIMA Katja Parpala LÄGI 49,32 3,75 -4,68 15 15  
  34 stbter Gini SINIBIN NAPUE GIN Oona Kuusisto ATT         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 auskel Kaks ROYAL COCTAIL WARMA WIPELTÄJÄ Tiina Selenius TSAU 42,57 4,35 -11,43 0 -11,43 OIVA
2 39 borcol Tigru EASYPOWER'S BIANCA Minni-Maria Koivunen TSAU 44,34 4,17 -9,66 5 5  
  40 koohon Winston MARICOSAN'S THIUS SILVA Erica Nykvist TSAU 89,87 2,06 35,87   HYL  
  37 borcol Gail UPOS GLOSS Tiina Muros TSAU         HYL  
  38 auskel Tikki SABLETAIL'S CUPCAKE Antti Louhekari KIRSUT         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 borcol Viiri UPOS GEASA Annika Miikkulainen TSAU 40,07 4,62 -13,93 10 10  
  45 holpal Onni KARE-SARAN GOOFY Jessica Uussaari ATT         HYL  
  47 belpag Lakken JE M'APPELLE ELTON Cecilia Jungarå ATT         HYL  
  49 borcol Sala WOOLLANDIAN SALANDER Tiia Grönholm LÄGI         HYL  
  50 lyhcol Rhona NIGHTWEAVER'S SIRRIS OF THE DARKMOON Niina Manninen TSAU         HYL  
  53 borcol Kettu ILMILIEKIN KETTU Mari Raulio I-HAH         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 12:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 parson Nike ARBOR VITAE NIKE Laura Palviainen JAU 41,03 4,63 -10,97 15 15  
2 3 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI 43,97 4,32 -8,03 15 15  
  1 kääsnp Indy IMBREZ DOING IT RIGHT Auli Kemppainen RFF         HYL  
  5 käävil Martta PALMALE'OS BREWED WITH LOVE Anni Aaltonen ATD         HYL  
  4 käävil Tirpanen Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Kerminen ATT         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 12:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 espves Tellu NADADOR KIOSQUERA CON CARTA Tiina Väli-Mattila RAUMA 53,59 3,55 1,59 0 1,59  
2 8 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK 42,25 4,50 -9,75 20 20  
  7 kesvil Väinö FILAGON EASY TO FLY Christina Reinikainen YLÖKK         HYL  
  9 shelam Leo SHEGUR'N LEONARDO Mika Murtojärvi ATT         HYL  
  11 shelam Ihqu FROSTY NIGHT'S CRAFTY SNOW QUEEN Marjo Alander WECA         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 12:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  13 borcol Rosé PROMILLEN KIR ROYAL Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  15 auskel Mönkä KIIPELIN TAIVAAN TOSI Saana Mäkelä TSAU         HYL  
  16 auspai My OUNOU PÄÄTTÄVÄINEN PUSUKONE Anna Laakso ATT         HYL  
  17 auskel Sykke KIIPELIN TUHAT TARINAA Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  14 auspai Mauno OUNOU ODOTTAMATON OLJENKORSI Hanna Nissinen ATT         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 12:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 labnou Evinrude GAMEGAINER EVINRUDE Christina Råstedt TAMMI 38,84 4,89 -13,16 0 -13,16 OIVA
  20 belpag Nola NOLA DE BRUINE BUCK Eija Grof LÄGI         HYL  
  22 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg LÄGI         HYL  
  23 dalmat Emma ABOENSIS GEM OF FORREST Heidi Kohonen ATT         HYL  
  25 borcol Excel SIP OF EXCELLENCE SONIC WORKAHOLIC Eve Taipale TSAU         HYL  
  19 borcol Jade STRONG SOUND FANTASTIC FLOW Mauri Helle LAW         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 0:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 shelam Tito TULIHÄNNÄN HURMURI HARALD Outi Rantanen TSAU 49,52 4,34 -6,48 0 -6,48 SERT-A
2 91 brater Bruno BRASLIGHT'S ZORBAS Erika Boman AGIAX 50,06 4,29 -5,94 0 -5,94  
3 89 schape Hippu Soulshine Aika Pakkaus Sari Koivisto NAS 50,62 4,25 -5,38 0 -5,38  
4 84 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT 58,26 3,69 2,26 0 2,26  
5 88 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA 46,00 4,67 -10,00 5 5  
6 86 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Wilhelmina Koivunen TSAU 48,98 4,39 -7,02 5 5  
  85 kesvil Lenni Bluebells Family Anemone Emmi Lyyra ATT         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 0:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 41,72 5,15 -14,28 0 -14,28  
2 105 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI 44,12 4,87 -11,88 0 -11,88  
3 101 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW 45,24 4,75 -10,76 0 -10,76  
4 94 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU 49,84 4,31 -6,16 0 -6,16  
5 97 kesvil Sirius ZEBEC RUNNING RANDY Ulla Viholainen SVK 53,54 4,02 -2,46 5 5  
6 95 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT 58,80 3,66 2,80 5 7,80  
7 102 shelam Willa PILVIMARJAN WENG Heini Lehtonen TSAU 58,88 3,65 2,88 5 7,88  
  96 kääsnp Melly BLACK DROP IM GETTING GOLDEN WINGS Auli Kemppainen RFF         HYL  
  98 shelam Louis SUSADAN LOUIS Tuula Karhu ACTIV         HYL  
  99 shelam Wilda BUSTLING'S ALL OR NONE Fanny Skog LAW         HYL  
  100 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU         HYL  
  103 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  104 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 0:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 45,35 4,74 -12,65 0 -12,65  
2 107 parson Foxy TAMMENKOLON WIXEN Annamaria Ristimäki RAUMA 47,86 4,49 -10,14 5 5  

B agilityrata, maksi 3, kello 0:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF 37,81 5,69 -18,19 0 -18,19  
2 57 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 38,90 5,53 -17,10 0 -17,10  
3 63 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW 41,42 5,19 -14,58 0 -14,58  
4 67 auspai Räty OUNOU OPTIMISTIN OPPIPOIKA Marja Mustanoja ÄETSÄ 43,03 5,00 -12,97 0 -12,97  
5 55 auspai Melu OUNOU OPTIMAALINEN OHRAPIRTELÖ Sanni Wahlroos RFF 45,27 4,75 -10,73 0 -10,73  
6 70 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 49,07 4,38 -6,93 0 -6,93  
7 65 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 52,31 4,11 -3,69 0 -3,69  
8 61 belpat Danteh DUVEL DANTEH Cecilia Jungarå ATT 48,93 4,39 -7,07 10 10  
  54 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  56 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  58 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         HYL  
  60 labnou Hyde CAPANDUS IRISH COFFEE Essi Moring ÅBSK         HYL  
  62 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  64 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  66 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  72 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  59 borcol Minkki Supravulpes Neovison Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  68 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 0:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 42,82 5,02 -13,18 0 -13,18  
2 79 borcol Piina PROMILLEN IRISH COFFEE Nina Saarentaa TSAU 43,67 4,92 -12,33 0 -12,33  
3 76 espves Bono NADADOR HERMANO BIEN HECHO Eva Kajander TSAU 50,42 4,26 -5,58 0 -5,58  
4 78 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI 44,70 4,81 -11,30 5 5  
5 77 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 52,91 4,06 -3,09 5 5  
  73 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  74 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  80 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  81 auspai Rauha RED'N READY ARMED AND DANGEROUS Laura Pälä ÄETSÄ         HYL  
  82 borcol Yoda PIKKUPAIMENEN HURRICANE IS COMING Karoliina Wilkman TSAU         HYL  
  83 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen ATT         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 11:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 käävil Martta PALMALE'OS BREWED WITH LOVE Anni Aaltonen ATD 32,53 5,38 -19,47 0 -19,47 LUVA
2 1 kääsnp Indy IMBREZ DOING IT RIGHT Auli Kemppainen RFF 44,96 3,89 -7,04 0 -7,04  
3 3 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI 38,05 4,60 -13,95 5 5  
  6 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  4 käävil Tirpanen Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Kerminen ATT         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 11:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 espves Tellu NADADOR KIOSQUERA CON CARTA Tiina Väli-Mattila RAUMA 44,02 3,98 -7,98 0 -7,98 LUVA
2 11 shelam Ihqu FROSTY NIGHT'S CRAFTY SNOW QUEEN Marjo Alander WECA 34,98 5,00 -17,02 5 5  
3 8 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK 36,01 4,86 -15,99 10 10  
  7 kesvil Väinö FILAGON EASY TO FLY Christina Reinikainen YLÖKK         HYL  
  12 espves Utu BONACHÓN KILLER QUEEN Liisa Haapsaari MYNSK         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 11:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  13 borcol Rosé PROMILLEN KIR ROYAL Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  15 auskel Mönkä KIIPELIN TAIVAAN TOSI Saana Mäkelä TSAU         HYL  
  16 auspai My OUNOU PÄÄTTÄVÄINEN PUSUKONE Anna Laakso ATT         HYL  
  17 auskel Sykke KIIPELIN TUHAT TARINAA Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  14 auspai Mauno OUNOU ODOTTAMATON OLJENKORSI Hanna Nissinen ATT         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 11:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 borcol Kaja NORTHERN LIGHT SONIC WORKAHOLIC Eve Taipale TSAU 36,22 4,83 -15,78 10 10  
  20 belpag Nola NOLA DE BRUINE BUCK Eija Grof LÄGI         HYL  
  21 labnou Evinrude GAMEGAINER EVINRUDE Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  22 borcol AMI ROKKITASSUN ARTIC WIND Elina Skogberg LÄGI         HYL  
  23 dalmat Emma ABOENSIS GEM OF FORREST Heidi Kohonen ATT         HYL  
  24 sakpai Sissi COPAVOX BLITZ Teija Paijola TASSU         HYL  
  25 borcol Excel SIP OF EXCELLENCE SONIC WORKAHOLIC Eve Taipale TSAU         HYL  
  19 borcol Jade STRONG SOUND FANTASTIC FLOW Mauri Helle LAW         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 12:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 5, ihanneaika 42,50 s, enimmäisaika 64 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 jackru Matti BOLDANDBRAINY TWIST AND SHOUT Carita Edgren TSAU 42,78 3,18 0,28 0 0,28  
2 26 kleimr Hilla RAMOVET'S EUGLENA Hannakaisa Niela-Vilen RÄHMIS 52,39 2,60 9,89 10 19,89  
  27 chihul Minni SHAPIRO'S SIRMA SURPRESA Kerttu Teräs TSAU         HYL  
  29 jackru Ilona OLLIN-OILIN DIA Virpi Laine RÄHMIS         HYL  
  30 petbra Yula HRUSTALNAYA MECHTA YULA Nina Aalto TSAU         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 42,50 s, enimmäisaika 64 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 kääpin Hilma PINSERELLA'S GOLDILOCKS Sanna Autio ATT 41,36 3,29 -1,14 0 -1,14 LUVA
  31 shelam Yatzi SNOWPAW DESIRE WILSON Minna Koskinen TSAU         HYL  
  33 käävil Hippo CANERIS INDIRA Kaisa Mustalampi TSAU         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 3, ihanneaika 42,50 s, enimmäisaika 64 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 espves Toto Bonachón Procol Harum Liisa Haapsaari MYNSK 31,18 4,36 -11,32 0 -11,32 LUVA
2 34 stbter Gini SINIBIN NAPUE GIN Oona Kuusisto ATT 34,81 3,91 -7,69 5 5  
3 36 cocspa Huima LAHJAKAS HUIMA Katja Parpala LÄGI 33,41 4,07 -9,09 15 15  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 12:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 8, ihanneaika 42,50 s, enimmäisaika 64 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 auskel Kaks ROYAL COCTAIL WARMA WIPELTÄJÄ Tiina Selenius TSAU 28,80 4,72 -13,70 0 -13,70 OIVA
2 39 borcol Tigru EASYPOWER'S BIANCA Minni-Maria Koivunen TSAU 33,16 4,10 -9,34 5 5  
  37 borcol Gail UPOS GLOSS Tiina Muros TSAU         HYL  
  38 auskel Tikki SABLETAIL'S CUPCAKE Antti Louhekari KIRSUT         HYL  
  40 koohon Winston MARICOSAN'S THIUS SILVA Erica Nykvist TSAU         HYL  
  42 snauts Luna MÖLLERHAUS TITANIAN TROPHY Katja Koskinen TSAU         HYL  
  43 shelam Max BUSTLING'S CAN'T STOP ACTING CHAOTIC Maria Kulmala ATT         HYL  
  44 borcol Toki PROMILLEN MALIBU Tuulia Liuhto LAW         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:30, tuomari Marjo Heino, koirakoita 7, ihanneaika 42,50 s, enimmäisaika 64 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 belpag Lakken JE M'APPELLE ELTON Cecilia Jungarå ATT 34,39 3,95 -8,11 5 5  
2 53 borcol Kettu ILMILIEKIN KETTU Mari Raulio I-HAH 30,05 4,53 -12,45 10 10  
  45 holpal Onni KARE-SARAN GOOFY Jessica Uussaari ATT         HYL  
  46 auskel Roti KELMI FALA Milla Pannimaa ATT         HYL  
  49 borcol Sala WOOLLANDIAN SALANDER Tiia Grönholm LÄGI         HYL  
  50 lyhcol Rhona NIGHTWEAVER'S SIRRIS OF THE DARKMOON Niina Manninen TSAU         HYL  
  51 belpag Kara WILLOW CREEK RANIA Sanni Kujanen ATT         HYL juoksu
  48 borcol Olavi Sauropod Tuomas Oksanen TSAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 14:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA 38,47 4,16 -6,53 0 -6,53  
2 89 schape Hippu Soulshine Aika Pakkaus Sari Koivisto NAS 41,55 3,85 -3,45 0 -3,45  
3 85 kesvil Lenni Bluebells Family Anemone Emmi Lyyra ATT 44,64 3,58 -0,36 5 5  
4 87 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Milla Järvinen LAW 48,61 3,29 3,61 5 8,61  
5 84 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT 61,10 2,62 16,10 10 26,10  
  86 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  90 shelam Tito TULIHÄNNÄN HURMURI HARALD Outi Rantanen TSAU         HYL  
  91 brater Bruno BRASLIGHT'S ZORBAS Erika Boman AGIAX         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 14:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 35,48 4,51 -9,52 0 -9,52  
2 101 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW 37,22 4,30 -7,78 0 -7,78  
3 104 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI 35,59 4,50 -9,41 5 5  
4 99 shelam Wilda BUSTLING'S ALL OR NONE Fanny Skog LAW 38,85 4,12 -6,15 5 5  
5 102 shelam Willa PILVIMARJAN WENG Heini Lehtonen TSAU 44,95 3,56 -0,05 5 5  
6 94 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU 46,68 3,43 1,68 5 6,68  
  95 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT         HYL  
  96 kääsnp Melly BLACK DROP IM GETTING GOLDEN WINGS Auli Kemppainen RFF         HYL  
  97 kesvil Sirius ZEBEC RUNNING RANDY Ulla Viholainen SVK         HYL  
  98 shelam Louis SUSADAN LOUIS Tuula Karhu ACTIV         HYL  
  100 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU         HYL  
  103 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  105 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  106 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 14:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 38,98 4,10 -6,02 0 -6,02  
  107 parson Foxy TAMMENKOLON WIXEN Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 14:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 16, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF 34,07 4,70 -10,93 0 -10,93  
2 68 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 35,36 4,52 -9,64 0 -9,64  
3 63 borcol IPA PROMILLEN HIBIKI Tuulia Liuhto LAW 37,60 4,26 -7,40 0 -7,40  
4 67 auspai Räty OUNOU OPTIMISTIN OPPIPOIKA Marja Mustanoja ÄETSÄ 40,05 4,00 -4,95 0 -4,95  
5 60 labnou Hyde CAPANDUS IRISH COFFEE Essi Moring ÅBSK 40,11 3,99 -4,89 5 5  
6 61 belpat Danteh DUVEL DANTEH Cecilia Jungarå ATT 41,94 3,81 -3,06 5 5  
7 55 auspai Melu OUNOU OPTIMAALINEN OHRAPIRTELÖ Sanni Wahlroos RFF 42,55 3,76 -2,45 5 5  
8 72 borcol Peppi GJERULFF WONDERFUL WILLOW GOT THE JACKPOT Raisa Vähätalo JAU 44,32 3,61 -0,68 5 5  
9 65 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 48,47 3,30 3,47 5 8,47  
10 56 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF 30,75 5,20 -14,25 10 10  
11 66 borcol Harri EASYPOWER'S BATMAN Elisa Lyyrtö TSAU 41,46 3,86 -3,54 15 15  
12 62 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK 50,26 3,18 5,26 10 15,26  
  54 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  57 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  64 borcol Rane LITTLE STEP'S VIKING Sari Sailas HI-HA         HYL  
  70 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  58 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         POIS  
  59 borcol Minkki Supravulpes Neovison Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  71 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 14:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 37,81 4,23 -7,19 0 -7,19  
2 78 auskel Manki TYYRIS HURRIKAANI Susanna Korhonen LÄGI 39,45 4,06 -5,55 0 -5,55  
3 77 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 42,68 3,75 -2,32 0 -2,32  
4 76 espves Bono NADADOR HERMANO BIEN HECHO Eva Kajander TSAU 39,19 4,08 -5,81 5 5  
5 82 borcol Yoda PIKKUPAIMENEN HURRICANE IS COMING Karoliina Wilkman TSAU 47,97 3,34 2,97 5 7,97  
  73 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  79 borcol Piina PROMILLEN IRISH COFFEE Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  80 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  81 auspai Rauha RED'N READY ARMED AND DANGEROUS Laura Pälä ÄETSÄ         HYL  
  83 borcol Ruuti PÄÄTTYMÄTÖN TARU Asko Jokinen ATT         HYL  
  75 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         POIS