Kilpailu 5.12.2021, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[D Pikkumaksi 3] [D Maksi 3] [D Medi 3] [D Mini 3] [D Pikkumini 3] [E Medi 3] [E Mini 3] [E Pikkumini 3] [E Pikkumaksi 3] [E Maksi 3] [F Pikkumaksi 3] [F Maksi 3] [F Medi 3] [F Mini 3] [F Pikkumini 3] [G Medi 3] [G Mini 3] [G Pikkumini 3] [G Pikkumaksi 3] [G Maksi 3]

D agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:10, tuomari Marjo Heino, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 39,34 4,25 -6,66 0 -6,66  
2 7 borcol Yoda PIKKUPAIMENEN HURRICANE IS COMING Karoliina Wilkman TSAU 42,51 3,93 -3,49 0 -3,49  
3 10 borcol Sanja Flowerfellow Black Cat Sari Johanna Laurikkala JAU 36,58 4,57 -9,42 5 5  
4 11 borcol Armi Päättymätön Tiima Janita Kangassalo RFF 36,84 4,53 -9,16 5 5  
5 9 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen TAMSK 42,48 3,93 -3,52 10 10  
  2 borcol Piina PROMILLEN IRISH COFFEE Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  3 snauts Osku MERDICO DORIAN Teija Virtaranta ATT         HYL  
  6 borcol Geisha SOMETHING LIKE JEWELRY PRINCESS Maarit Merilä RFF         HYL  
  8 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  

D agilityrata, maksi 3, kello 10:10, tuomari Marjo Heino, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 34,14 4,89 -11,86 0 -11,86  
2 23 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko RAUMA 35,74 4,67 -10,26 5 5  
3 20 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK 42,07 3,97 -3,93 10 10  
4 18 labnou Hyde CAPANDUS IRISH COFFEE Essi Moring ÅBSK 43,34 3,85 -2,66 10 10  
  17 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  19 x-rotu Tito TITO Noora Kesti FPUKO         HYL  
  21 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO         HYL  
  25 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         HYL  

D agilityrata, medi 3, kello 10:45, tuomari Marjo Heino, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA 35,97 4,64 -10,03 5 5  
2 26 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 38,16 4,38 -7,84 5 5  
3 35 shelam Tito TULIHÄNNÄN HURMURI HARALD Outi Rantanen TSAU 39,35 4,24 -6,65 5 5  
4 36 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK 38,35 4,35 -7,65 10 10  
5 27 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK 47,84 3,49 1,84 10 11,84  
  30 shelam Nella PÄHKINÄPOLUN KIIRA Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  32 brater Bruno BRASLIGHT'S ZORBAS Erika Boman AGIAX         HYL  
  34 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Milla Järvinen LAW         HYL  
  28 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT         POIS  
  31 pyrpap Gloria DROLE D'OISEAU GACHETTE DE FEU Julianne Kemppainen RAUMA         POIS  

D agilityrata, mini 3, kello 11:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI 35,87 4,66 -10,13 0 -10,13 SERT-A
2 46 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU 41,59 4,02 -4,41 0 -4,41  
3 45 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI 34,22 4,88 -11,78 5 5  
4 39 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW 35,86 4,66 -10,14 5 5  
5 40 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 40,69 4,10 -5,31 5 5  
6 53 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Lotta Jokinen TSAU 41,34 4,04 -4,66 5 5  
7 37 shelam Wilda BUSTLING'S ALL OR NONE Jens Skog LAW 40,33 4,14 -5,67 10 10  
  42 cocspa Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen TSAU         HYL  
  47 kääsnh Jade UPTIGHT JACK'S CHLOE Elina Seppälä WECA         HYL  
  48 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  50 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

D agilityrata, pikkumini 3, kello 11:05, tuomari Marjo Heino, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH 44,59 3,75 -1,41 5 5  

E hyppyrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK 32,83 5,79 -14,17 0 -14,17 SERT-H
2 27 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK 35,00 5,43 -12,00 0 -12,00  
3 30 shelam Nella PÄHKINÄPOLUN KIIRA Eeva Brockmann TSAU 39,98 4,75 -7,02 0 -7,02  
4 33 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA 32,52 5,84 -14,48 5 5  
  26 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  29 shelam Leevi CEREBELLUM'S MICHALCHUCK Essi Mattsson RAUMA         HYL  
  32 brater Bruno BRASLIGHT'S ZORBAS Erika Boman AGIAX         HYL  
  34 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Milla Järvinen LAW         HYL  
  28 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT         POIS POISSA
  31 pyrpap Gloria DROLE D'OISEAU GACHETTE DE FEU Julianne Kemppainen RAUMA         POIS POISSA

E hyppyrata, mini 3, kello 10:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI 32,27 5,89 -14,73 0 -14,73  
2 39 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW 32,41 5,86 -14,59 0 -14,59  
3 37 shelam Wilda BUSTLING'S ALL OR NONE Jens Skog LAW 33,89 5,61 -13,11 0 -13,11  
4 51 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI 33,97 5,59 -13,03 0 -13,03  
5 42 cocspa Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen TSAU 34,42 5,52 -12,58 0 -12,58  
6 54 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen SVK 35,80 5,31 -11,20 0 -11,20  
7 46 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU 36,59 5,19 -10,41 0 -10,41  
8 38 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Lindell ATT 39,48 4,81 -7,52 0 -7,52  
9 53 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Lotta Jokinen TSAU 40,63 4,68 -6,37 0 -6,37  
10 47 kääsnh Jade UPTIGHT JACK'S CHLOE Elina Seppälä WECA 41,16 4,62 -5,84 5 5  
11 40 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 42,12 4,51 -4,88 5 5  
12 52 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Lindell ATT 44,88 4,23 -2,12 10 10  
  41 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen SVK         HYL  
  48 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  50 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS POISSA

E hyppyrata, pikkumini 3, kello 10:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH 39,99 4,75 -9,01 0 -9,01  
  56 jackru Orvokki Ansometsän Orvokki Hannes Paulaniemi YLÖKK         HYL  
  57 bichav Noel Zabadou's Freedom Fighter Julianne Kemppainen RAUMA         POIS POISSA

E hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 10:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 borcol Armi Päättymätön Tiima Janita Kangassalo RFF 32,81 5,79 -14,19 0 -14,19  
2 10 borcol Sanja Flowerfellow Black Cat Sari Johanna Laurikkala JAU 34,58 5,49 -12,42 0 -12,42  
3 1 whippe Tarja MEI DAN PIKACHU Anette Lindell TSAU 40,02 4,75 -6,98 10 10  
  2 borcol Piina PROMILLEN IRISH COFFEE Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  4 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  5 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  6 borcol Geisha SOMETHING LIKE JEWELRY PRINCESS Maarit Merilä RFF         HYL  
  7 borcol Yoda PIKKUPAIMENEN HURRICANE IS COMING Karoliina Wilkman TSAU         HYL  
  8 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  9 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen TAMSK         HYL  

E hyppyrata, maksi 3, kello 11:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF 30,54 6,22 -16,46 0 -16,46  
2 16 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg KLUBI 31,38 6,05 -15,62 0 -15,62  
3 21 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO 32,47 5,85 -14,53 0 -14,53  
4 13 dalmat Pörri DALAMIGOS I'M SO EXCITED Tarja Helsi-Ojaranta TSAU 40,40 4,70 -6,60 0 -6,60  
5 19 x-rotu Tito TITO Noora Kesti FPUKO 48,82 3,89 1,82 5 6,82  
6 20 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK 59,46 3,20 12,46 10 22,46  
  14 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta ATT         HYL  
  15 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  17 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  18 labnou Hyde CAPANDUS IRISH COFFEE Essi Moring ÅBSK         HYL  
  22 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  23 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko RAUMA         HYL  
  12 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF         POIS POISSA

F agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:10, tuomari Marjo Heino, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen TAMSK 43,07 4,09 -5,93 0 -5,93  
2 6 borcol Geisha SOMETHING LIKE JEWELRY PRINCESS Maarit Merilä RFF 42,46 4,15 -6,54 15 15  
  2 borcol Piina PROMILLEN IRISH COFFEE Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  3 snauts Osku MERDICO DORIAN Teija Virtaranta ATT         HYL  
  4 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  5 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  8 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  10 borcol Sanja Flowerfellow Black Cat Sari Johanna Laurikkala JAU         HYL  
  11 borcol Armi Päättymätön Tiima Janita Kangassalo RFF         HYL  
  7 borcol Yoda PIKKUPAIMENEN HURRICANE IS COMING Karoliina Wilkman TSAU         POIS  

F agilityrata, maksi 3, kello 12:10, tuomari Marjo Heino, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF 35,25 4,99 -13,75 0 -13,75  
2 22 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 35,84 4,91 -13,16 0 -13,16  
3 17 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 42,05 4,19 -6,95 5 5  
4 15 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 43,34 4,06 -5,66 10 10  
5 20 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK 47,79 3,68 -1,21 15 15  
6 13 dalmat Pörri DALAMIGOS I'M SO EXCITED Tarja Helsi-Ojaranta TSAU 50,58 3,48 1,58 15 16,58  
  18 labnou Hyde CAPANDUS IRISH COFFEE Essi Moring ÅBSK         HYL  
  21 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO         HYL  
  23 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko RAUMA         HYL  
  12 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF         POIS  

F agilityrata, medi 3, kello 12:50, tuomari Marjo Heino, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK 39,64 4,44 -9,36 0 -9,36 SERT-A
2 30 shelam Nella PÄHKINÄPOLUN KIIRA Eeva Brockmann TSAU 49,21 3,58 0,21 0 0,21  
3 36 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK 38,17 4,61 -10,83 5 5  
4 33 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA 41,85 4,21 -7,15 5 5  
  26 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  32 brater Bruno BRASLIGHT'S ZORBAS Erika Boman AGIAX         HYL  
  35 shelam Tito TULIHÄNNÄN HURMURI HARALD Outi Rantanen TSAU         HYL  
  31 pyrpap Gloria DROLE D'OISEAU GACHETTE DE FEU Julianne Kemppainen RAUMA         POIS  

F agilityrata, mini 3, kello 13:20, tuomari Marjo Heino, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT 50,60 3,48 1,60 10 11,60  
  37 shelam Wilda BUSTLING'S ALL OR NONE Jens Skog LAW         HYL  
  39 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         HYL  
  40 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  41 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen SVK         HYL  
  42 cocspa Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen TSAU         HYL  
  43 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  45 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  
  47 kääsnh Jade UPTIGHT JACK'S CHLOE Elina Seppälä WECA         HYL  
  49 shelam Willa PILVIMARJAN WENG Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  51 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  53 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  54 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen SVK         HYL  
  50 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

F agilityrata, pikkumini 3, kello 13:20, tuomari Marjo Heino, koirakoita 1, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  55 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH         HYL  
  57 bichav Noel Zabadou's Freedom Fighter Julianne Kemppainen RAUMA         POIS  

G hyppyrata, medi 3, kello 12:25, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 shelam Leevi CEREBELLUM'S MICHALCHUCK Essi Mattsson RAUMA 37,46 5,21 -10,54 0 -10,54 SERT-H
2 30 shelam Nella PÄHKINÄPOLUN KIIRA Eeva Brockmann TSAU 43,18 4,52 -4,82 0 -4,82  
3 36 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK 37,98 5,13 -10,02 5 5  
4 32 brater Bruno BRASLIGHT'S ZORBAS Erika Boman AGIAX 44,46 4,39 -3,54 10 10  
  26 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  27 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK         HYL  
  33 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  28 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku BAT         POIS  
  31 pyrpap Gloria DROLE D'OISEAU GACHETTE DE FEU Julianne Kemppainen RAUMA         POIS  

G hyppyrata, mini 3, kello 12:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu 33,66 5,79 -14,34 0 -14,34 SERT-H
2 51 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI 36,81 5,30 -11,19 0 -11,19  
3 46 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU 41,62 4,69 -6,38 0 -6,38  
4 49 shelam Willa PILVIMARJAN WENG Heini Lehtonen TSAU 43,07 4,53 -4,93 0 -4,93  
5 53 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Lotta Jokinen TSAU 44,33 4,40 -3,67 0 -3,67  
6 47 kääsnh Jade UPTIGHT JACK'S CHLOE Elina Seppälä WECA 44,38 4,39 -3,62 0 -3,62  
7 44 jackru Whiskey BALLBREAKER'S WHISKEY ALPHA Arja Roms ATT 46,77 4,17 -1,23 0 -1,23  
8 42 cocspa Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen TSAU 41,78 4,67 -6,22 5 5  
  37 shelam Wilda BUSTLING'S ALL OR NONE Jens Skog LAW         HYL  
  38 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Lindell ATT         HYL  
  39 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         HYL  
  40 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  43 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  45 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  
  52 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Lindell ATT         HYL  
  50 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

G hyppyrata, pikkumini 3, kello 12:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH 47,00 4,15 -3,00 5 5  
2 56 jackru Orvokki Ansometsän Orvokki Hannes Paulaniemi YLÖKK 44,96 4,34 -5,04 10 10  
  57 bichav Noel Zabadou's Freedom Fighter Julianne Kemppainen RAUMA         POIS  

G hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 13:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 borcol Armi Päättymätön Tiima Janita Kangassalo RFF 34,66 5,63 -13,34 0 -13,34  
2 5 borcol The Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 36,70 5,31 -11,30 0 -11,30  
3 1 whippe Tarja MEI DAN PIKACHU Anette Lindell TSAU 37,70 5,17 -10,30 0 -10,30  
4 9 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen TAMSK 40,43 4,82 -7,57 0 -7,57  
5 6 borcol Geisha SOMETHING LIKE JEWELRY PRINCESS Maarit Merilä RFF 35,20 5,54 -12,80 5 5  
  2 borcol Piina PROMILLEN IRISH COFFEE Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  4 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  

G hyppyrata, maksi 3, kello 13:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF 32,57 5,99 -15,43 0 -15,43  
2 22 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 33,94 5,75 -14,06 0 -14,06  
3 21 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO 35,36 5,51 -12,64 0 -12,64  
4 23 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko RAUMA 36,25 5,38 -11,75 0 -11,75  
5 25 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS 40,48 4,82 -7,52 10 10  
  13 dalmat Pörri DALAMIGOS I'M SO EXCITED Tarja Helsi-Ojaranta TSAU         HYL  
  14 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta ATT         HYL  
  16 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg KLUBI         HYL  
  17 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  18 labnou Hyde CAPANDUS IRISH COFFEE Essi Moring ÅBSK         HYL  
  20 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  12 borcol Effi VINDICATE'S PEBBLE PEACH Elina Jänesniemi RFF         POIS