Kilpailu 6.3.2022 E agilityrata, paikka Royal Canin Areena, järjestäjä TURUN SEUDUN AGILITYURHEILIJAT RY

[Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3] [Pikkumini 1] [Mini 1] [Medi 1] [Pikkumaksi 1] [Maksi 1] [Pikkumini 2] [Mini 2] [Medi 2] [Pikkumaksi 2] [Maksi 2]

Pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 3, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 yorter Reino BELLEN'S LINE THE BOSS Saara Kemppi WECA         HYL  
  3 phalen Naela DREAMING WAY'S SUCH A ROCKET Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  4 jackru Digi TUISKU Emilia Eerola BAT         HYL  

Mini 3, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 mittel Tiara Gyanta's Messing With Masters Tanja Nummelin WECA 43,42 4,97 -12,58 0 -12,58  
2 8 shelam Wilda BUSTLING'S ALL OR NONE Fanny Skog LAW 43,92 4,92 -12,08 0 -12,08  
  5 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  6 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         HYL  
  7 shelam Willa PILVIMARJAN WENG Heini Lehtonen TSAU         HYL  
  9 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen ForPK         HYL  
  10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI         HYL  
  11 kääsnh Jade UPTIGHT JACK'S CHLOE Elina Seppälä WECA         HYL  
  14 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  16 shelam Wilma CIMILLAN JOKAISENUNELMA Noora Huotari YLÖKK         HYL  
  13 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 10:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 13, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 40,03 5,40 -15,97 0 -15,97  
2 29 espves Armi ARMI Kati Jokimäki WECA 44,50 4,85 -11,50 0 -11,50  
3 21 shelam Hilla Cimillan Ihana Ilmestys Antti Huotari YLÖKK 44,31 4,87 -11,69 10 10  
4 26 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 61,50 3,51 5,50 5 10,50  
  17 pampai Matsi AMILOVE'S MAKE THE MATCH Katri Kosunen BAT         HYL  
  18 auskel Hilla REDTERRIFIC A SMALL VICTORY Mia Lammasniemi RFF         HYL  
  19 shelam Bug SWASHING RUBIK Päivi Purra NoLOA         HYL  
  20 espves Toivo NADADOR JUGADOR ESPERANZADO Katja Äärilä RAUMA         HYL  
  22 espves Pulmu PERRO RIZADOS ILUMINADA Eeva Välilä ATT         HYL  
  23 espves Lelu NADADOR JUGUETE DE JOYA Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  24 shelam Hosuli CIMILLAN JULMETTUKIIRE Kaisa Vehmaa RFF         HYL  
  25 pyrpap Gloria DROLE D'OISEAU GACHETTE DE FEU Julianne Kemppainen RAUMA         HYL  
  30 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 10:55, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 11, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Naxu FUNWAY HUNG UP Janita Leinonen LAW 42,71 5,06 -13,29 5 5  
2 32 auskel zalama ROYAL COCTAIL ZALMIACCI Marika Ruohonen TSAU 52,45 4,12 -3,55 5 5  
3 40 snauts Osku MERDICO DORIAN Teija Virtaranta ATT 75,17 2,87 19,17 15 34,17  
  31 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  33 auskel Dio ASCENDIO NOT SO EASY Anu Sarkula FPUKO         HYL  
  34 borcol Inxu EASYPOWER'S BAGHEERA Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  35 borcol Rosé PROMILLEN KIR ROYAL Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  36 espves Bono NADADOR HERMANO BIEN HECHO Eva Kajander TSAU         HYL  
  37 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen ATT         HYL  
  39 borcol Kate ARWEN Karoliina Hiltunen SBCAK         HYL  
  41 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK         HYL  

Maksi 3, kello 10:55, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 37,53 5,76 -18,47 5 5  
2 43 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6 48,77 4,43 -7,23 10 10  
  44 lappor Tiiva Savge Revonsara Katja Virtanen KIRSUT         HYL  
  46 borcol Excel SIP OF EXCELLENCE SONIC WORKAHOLIC Eve Taipale ATT         HYL  
  48 pitcol Keijo Maple Yard Liam Evie Rekola JSPKH         HYL  
  42 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen ACE         POIS  
  49 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen ACE         POIS  

Pikkumini 1, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 kleimr Hilla RAMOVET'S EUGLENA Hannakaisa Niela-Vilen RÄHMIS 70,89 2,29 16,89 10 26,89  

Mini 1, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 lägpys Hukka TULIKÄPÄLÄN TUNTURISUSI Milla Saari LÄGI 33,77 4,80 -20,23 0 -20,23 OIVA
2 52 kääsnh Sisi LANCOME DE AKRA-LEUKA Emilia Tiensuu ATT 57,43 2,82 3,43 10 13,43  
  53 shelam Yatzi SNOWPAW DESIRE WILSON Minna Koskinen TSAU         HYL  
  56 käävil Robin POLOSPORT ROBIN HOOD Jutta Candolin-Kolu ATT         HYL  

Medi 1, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 cocspa Hilma FRIISIN GWENDI Inka Ursin KISA 40,03 4,05 -13,97 0 -13,97 LUVA
2 62 mittem Alpo AKWARELLAN BUTTERSCOTCH Iida Leppä TSAU 41,76 3,88 -12,24 5 5  
3 60 kromfo Zabi KROMIPOWER'S A PERFECT WAY Åsa Rancken TSAU 42,19 3,84 -11,81 5 5  
  58 auskel Kea MENEVÄ AINOO OIKEA Satu Mäkinen ATT         HYL  
  59 shelam Leevi BLACK CLASSIEL'S SEVILLE Milla Järvinen LAW         HYL  
  61 novnou Taiga NOUVEI TINKER BELL Tuija Vilppola ATT         HYL  

Pikkumaksi 1, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 auskel Tikki SABLETAIL'S CUPCAKE Antti Louhekari KIRSUT 41,59 3,90 -12,41 0 -12,41 LUVA
  64 espves Hana WEEWADDLE BUSY BOOTS Noora Rajala TSAU         HYL  
  65 engspa Jara LO'CUST EVERY DREAM PRINCESA Katri Koivusalo TSAU         HYL  
  66 lagrom Siri NUXO ÅNNY INGENJAGO Katja Kauppi ATT         HYL  
  68 auskel Lilo MIMORIN SUNNY STARBURST Satu Muurama ATT         HYL  
  70 auskel Zaqueen ROYAL COCTAIL QUEEN QPPAS LOVE Marika Ruohonen TSAU         HYL  

Maksi 1, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 borcol Watti BEARPON'S SPEED FIGHTER Kristiina Tarkiainen TSAU 37,92 4,27 -16,08 0 -16,08 LUVA
2 77 borcol Tigru EASYPOWER'S BIANCA Minni-Maria Koivunen TSAU 39,81 4,07 -14,19 0 -14,19 LUVA
3 82 belpag Lakken JE M'APPELLE ELTON Cecilia Jungarå ATT 40,44 4,01 -13,56 0 -13,56 OIVA
4 78 borcol Cola AWESOME CRASH WITH BRAIN INSIDE Sanni Husso LÄGI 27,11 5,98 -26,89 5 5  
  73 borcol Phoebe SOMETHING LIKE PURE LOVE GIRLIE Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  74 lyhcol Rhona NIGHTWEAVER'S SIRRIS OF THE DARKMOON Niina Manninen TSAU         HYL  
  75 borcol Shot AKATEMIAN REKKU Rita Larjava ATT         HYL  
  76 pitcol Tirppa SCOTFOX'S AKUBRA Evie Rekola JSPKH         HYL  
  81 rhokoi Ross Jr KWAMOYO ODODO EREMURUS Ypi Kokkonen TSAU         HYL  

Pikkumini 2, kello 14:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 petbra Yula HRUSTALNAYA MECHTA YULA Nina Aalto TSAU 68,70 2,47 18,70 20 38,70  
  83 chihul Martta TÄHTITAIAN AURINKOKEIJU Laura Myllylä TSAU         HYL  

Mini 2, kello 14:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 kesvil Lysti TYYSTILYKSEN CALLIDORA LONGBOTTOM Emmi Lyyra ATT 39,69 4,28 -10,31 0 -10,31 LUVA
2 89 käävil Tirpanen Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Kerminen ATT 42,60 3,99 -7,40 0 -7,40 OIVA
3 86 bicfri Topi LEEWARD'S EVEN WHEN I LOSE I'M WINNING Timo Mäenpää ATT 52,72 3,22 2,72 0 2,72  
  54 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  
  85 parson Marski GREEN PERRY'S CAFE MACCHIATO Riikka Laamanen ATT         HYL  
  88 parson Lysti SCOTSTYLES JUST BE HAPPY Emmi Riihikoski ATT         HYL  
  90 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

Medi 2, kello 14:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 shelam Leo SHEGUR'N LEONARDO Mika Murtojärvi ATT 49,86 3,41 -0,14 0 -0,14 OIVA
2 91 shelam Sera Snowglow's Last Drop Falls Elsa Sarvikivi HAU 37,64 4,52 -12,36 5 5  
  92 pyrpap Festa Entre Nous Petite Kati Erholtz RFF         HYL  
  94 cocspa Salmari SPECK LINE ÄÄRILAHJAKAS Katja Virtanen KIRSUT         HYL  
  96 schape Jaara PUUPARRAN HELMI Anna-Mari Nurmi MYNSK         HYL  

Pikkumaksi 2, kello 14:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 borcol Ruusu EASYPOWER'S DINAH Kati Jokimäki WECA 35,59 4,78 -14,41 5 5  
2 102 auskel Kaks ROYAL COCTAIL WARMA WIPELTÄJÄ Tiina Selenius TSAU 41,16 4,13 -8,84 5 5  
  98 borcol Toma PROMILLEN LAGAVULIN Taina Westerholm LAW         HYL  
  99 borcol Toki PROMILLEN MALIBU Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  100 lagrom Sir Doni Juan NAMBERVAN VOLARE Minna Hietanen SLAGO         HYL  
  101 porves Tiuhti GOTCHA I AM TWILLIGHT Petra Pippingsköld ATT         HYL  
  103 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen LÄGI         HYL  

Maksi 2, kello 14:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Väätämöinen LÄGI 31,95 5,32 -18,05 0 -18,05 OIVA
2 104 auskel Hups BOOM-SHAKALAKA ALERON Emilia Eerola BAT 35,60 4,78 -14,40 5 5  
3 114 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Emilia Eerola BAT 39,53 4,30 -10,47 5 5  
4 113 borcol Jade STRONG SOUND FANTASTIC FLOW Mauri Helle LAW 42,12 4,04 -7,88 10 10  
5 108 dalmat Emma ABOENSIS GEM OF FORREST Heidi Kohonen ATT 61,32 2,77 11,32 15 26,32  
  105 borcol Huxley NATURAL SELECTION SONIC WORKAHOLIC Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  106 borcol Nobel MAPLE YARD SHAWN Johanna Lähteelä ATT         HYL  
  107 borcol NIKKA PROMILLEN MACALLAN Timo Liuhto LAW         HYL  
  109 auskel Tauski TYYRIS INTO Mia Tikkanen ATT         HYL  
  110 borcol Hups PÄKÄPAIMENEN HUPSISTA HEIJAA Nelli Mäkelä ATT         HYL  
  112 borcol Ledi LITTLE STEP'S VEGAS Sari Thil LÄGI         HYL